Karadeniz Pet

kuşumu alalı 2 gün oldu elime geliyor ve kardeşim salmış başını vurdu

• Konbuyu başlatan MelihKckylmz
  • Başlangıç tarihi
M

MelihKckylmz

Guest
Merhaba arkadaslar dun aksam uzerı yenı bir kus aldım foruma attım gormussunuzdur buyuk ıhtımal. kusum bugun 2. gunu olmasına ragmen kafeste parmagımı uzatınca elıme geldı ama kardesım bugun salmıs onu salar salmaz yetıstım ama ucarken masanın kenarına carpıp yere dstu. kafasını carptıgnı gordum ben ama sonra hemen yerıne koydum. salmaya korkuyorum bıraz zaman gecmelımı yoksa salıyımmı lutfen yardım .. Birde bu arada kuyrugu yok ınsallah uzar...

kuşun da bir tuhaflık fark etinmi yoksa normal de senmi sıkıntı yaptın tam olarak derdi nedir. kuyrugu cıkar sıkıntı yapma

biraz eve alışsın ondan sonra salın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:56 -->-> Daha önceki mesaj 23:55 --

konu başlığınızı değiştirdim

Hayır benım dert ettıgım sey kusumun kafasını carpması suanda bı tuhaflık yok ama olabılır mı dıye sordum. Bu arada kuşu kuyrugu kopuk aldım farketmedım kuyrugu olmadıgını ama adam cıkar dedi sizcede cıkarmı . Yemliklerin birince rendeledıgım havuc dıgerınde yemlık var yarın damla vıtamınde alacagım ama kafasını carptı kardesım saldıgı ıcın sonradan falan bırsey olurmu dıye. hem dıyelım 1 hafta sonra salıcam yıne carpıcak bırsey olmasından korkuyorum

kuş ortama, odaya falan alışsın. sonra yavaş yavaş salmalara başlayın, bu herkese göre değişen bir şey ama bence bir 3 gün , 4 gün falan sonra salmalara başlayın.

bu süreçte kafese elinizi sokarak yine parmağınıza alıştırın, madem bu kadar hızlı yol kat ettiyse ( 2 gün geç sayılmaz parmak için çünkü ) kafasının yanlarını boynunu falan hafif hafif kaşımaya başlayın, bunlardan hoşlanırlar .. yem verin elinizden, eğer mümkünse dal darısı alın bir yerden dal darısı yedirin, onu da çok severler..

kafasını çarpması için de , merak etmeyin, bir çoğunun yaşadığı şeyler bunlar, çok aşırı bir darbe aldıysa zaten bunu anlarsınız. evhamlı olmanız normal, biz de hep evham yaptık, ama merak etmeyin içinzi ferah tutun, her şey güzel olacaktır. çok ekstrem şeylere girmeyin sadece, birisi bir şey önerdiğinde bunun sağlıklı olup olmadığını iyice araştırın yeter. sakınan göze çöp batmasın,

umarım yardımcı olabilmişizdir

Muhabbet kuşu sıcak kanlı hayvanlardır hemen elinize gelince direk size alıştımı sandınız :)

cok sagol taylan kardes bılmıyorum darbe bana sert gıbı geldıde kusta bı problem yok gıbı sımdı kuyrugunun kopuk olmasına ne dusunuyorsunuz kopuk aldım yada daha cıkmadı heralde satıcı buyur deddı bunun hakkında bı bılgı ıstıyorm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:34 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

baran kardes 2. gunu bugun ama parmagımı getırdıgım gıbı cıkıyor ustune ve ınmıyor ben tunegıne dogru goturmeden hatta kafesden dısarı cıkarıyorum parmagmda kacmıo

cok sagol taylan kardes bılmıyorum darbe bana sert gıbı geldıde kusta bı problem yok gıbı sımdı kuyrugunun kopuk olmasına ne dusunuyorsunuz kopuk aldım yada daha cıkmadı heralde satıcı buyur deddı bunun hakkında bı bılgı ıstıyorm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:34 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

baran kardes 2. gunu bugun ama parmagımı getırdıgım gıbı cıkıyor ustune ve ınmıyor ben tunegıne dogru goturmeden hatta kafesden dısarı cıkarıyorum parmagmda kacmıo

merak etmeyin kafasını çarpması konusunda. kuyruk konusunda da vitamin takviyesi yapın, bu konuda profesyonel değilim ama bir şey olacağını sanmıyorum, yalnız vitaminin kullanımını araştırın, o kadar basit bir şey değil, bir çok petshopcunun anlattığı gibi

Size alıştıktan sonra zaten kafeste tutmanız zor olucak şimdilik kapatın takılsın kafasına göre

1 hafta kadar kafeste tutun yanına gidip sessizce konuşun kendini rahat hissetsin ve ortamı görsün alışsın sonra çıkarabilirsiniz :) geçmiş olsun en kısa zamanda alışması dileğiyle

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri