Karadeniz Pet

Kuşumu kafes dışında nasıl kendime alıştırabilirim ?

• Konbuyu başlatan limon61
  • Başlangıç tarihi
L

limon61

Guest
1 haftadır bende duran 1,5 aylık erkek kuşum kafes içinde gayet kendini ellettiriyor ama kafes dışında parmağımdan kaçıyor ve ben kafes dışında uçarken omzuma başıma vs. konmasını istiyorum.Bu zamanla olur mu yoksa bunun için bir şey yapmam gerekir mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zamanla olur. Kafes içinde elletiyorsa kafes dışında da 1 aya kalmaz elletir. Altın kural ilgi ve avuçlamamak.

En sevdiği oyuncağı elinize alın 2-3 metre mesafeden elinizde tutun gelecektir... Ben öyle alıştırdım

Sent from my iPhone using Tapatalk

En az bi tane oyuncağı olsun ama yazık kuşa tek başına stresse girer siz yokken tek başına kafeste... Oyuncağın konuşmaya çokda etsi olacağını sanmıyorum..

En az bi tane oyuncağı olsun ama yazık kuşa tek başına stresse girer siz yokken tek başına kafeste... Oyuncağın konuşmaya çokda etsi olacağını sanmıyorum..

aslında kuşum bayağı yalnız kalıyor.tek yaşıyorum sabah 8 aksam 6-7 kadar işteyim.<bende sonrada almak istiyordu ama petshopçu alma dedi konusmasını istiyorsan o yüzden almamıştım

Uydurmuş. Oyuncağın konuşmayla alakası yok. Ayna almayın yeter.

Tamamen uydurmuş... Kuş strese girsin ölsün bir tane daha satayım diye de düşünmüş olabilir günahı boynuna..

Tamamen uydurmuş... Kuş strese girsin ölsün bir tane daha satayım diye de düşünmüş olabilir günahı boynuna..

peki o zaman yarın ilk işim oyuncak almak.oyuncaktan kasıt kafese asılan tarzda şeyler herhalde küçük kuş şeklinde şeyler falan var

ma6ejezy.jpg
ma8a5epe.jpg

Ben de bu ikisi var anahtarlıklı asılan oyuncağı en sevdiği dışarı çıltığımda elime alıyorum hemen geliyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

Kuş maketi asmayın gerçek sanıp ilgisini ona berebilir tamamen aynada olduğu gibi

Dostum üzerine gelmesini istiyorsan şöyle yap...
Geceden kafesten yemi al sonra öğlene doğru kuş iyice acıkınca eline biraz yem al ve kafesin içine eline sok o direk yeme gelecek zaten elinede alıştık sonra kafesten çıkar yemi üzerine dök ve üzerinden yemesini sağla bu işlemi uygula biraz dışarda senden korkamayacak sana alışacaktır ...
Dikkat : Annen Kızabilir , her tarafı yem yapıyorsun diye.

Geri