Karadeniz Pet

KUŞUMUN AYAĞI KIRILDI

Lucimorn

Yeni Üye
Kuşum biz yanında değilken salıncakta ters dönüp ayağını katlamış haldeydi. Gelince gördük ve kırılmıştı sanırım çünkü hareket edemiyordu ayağı. Pazar günü ve yarın resmi tatil olduğu için ayrıca çevremizde veteriner olmadığı için ilk yardımı biz yapmaya çalıştık. Eskiden büyüklerimiz yumurta akına bezi bastırıp yavaşça sararmış kırılmış bacağa ve biz de öyle yaptık. Sizce doğru bir ilk yardım mıydı? Ayrıca diğer kuş onu rahatsız etmesin diye başka kafese koyduk orada da durmadı uçtu durdu oradan oraya. Bizde eski kafesine geri aldık. Ayağı kırık kuş uçar mı? Ve lütfen söyleyin ne yapmamız lazım ne petshop var ne de veteriner çok korkuyorum bir şey olacak diye.

Kuşunuz kaç yaşında? Bu durumda kesinlikle veterinere götürüp film çektirmeniz gerekiyor ama kesinlikle. Tam olarak nereden kırıldı? Bulunduğunuz yeri yazın siz, belki oralarda veteriner tanıyan vardır.

Kuşunuz kaç yaşında? Bu durumda kesinlikle veterinere götürüp film çektirmeniz gerekiyor ama kesinlikle. Tam olarak nereden kırıldı? Bulunduğunuz yeri yazın siz, belki oralarda veteriner tanıyan vardır.
Kuşum daha 55 günlük. İlk yardımını yaptık. Kırık olduğundan da emin değilim aslında. Ne morarma ne kararma var ve çok hafif üzerine basabiliyor ayrıca dokunduğumuz da bağırmıyor. Birkaç veteriner aradık yapabileceğimiz bir şey yok salıya kadar dediler yani 2 gün bizim bir şeyler yapmamız lazımdı ve ben aspirin falan da verdim. Şuan da durumu daha iyi inşallah morarma olmaz da atlatırız bu durumu.

Kuşum daha 55 günlük. İlk yardımını yaptık. Kırık olduğundan da emin değilim aslında. Ne morarma ne kararma var ve çok hafif üzerine basabiliyor ayrıca dokunduğumuz da bağırmıyor. Birkaç veteriner aradık yapabileceğimiz bir şey yok salıya kadar dediler yani 2 gün bizim bir şeyler yapmamız lazımdı ve ben aspirin falan da verdim. Şuan da durumu daha iyi inşallah morarma olmaz da atlatırız bu durumu.
Bilinçsizce verilen ilaçlardan dolayı iyi olan kuşu kötü yapabilirsiniz. Öncelikle salı günü kesinlikle götürüp film çektirin, 50-70 tl civarı.
Ayağının fotoğrafını atabilir misiniz?

Merhaba,
Bugün annem yerde yürüyen kuşumun üzerine bastığı için ayağı kırıldı. Dakikasında alıp hemen veterinere götürdük, röntgen çektiler onun da resmini koydum. Veteriner bandajladı 3 tane tahta çöp ile destek verdi ama eski haline döner mi? Bir de tüneklerini almaya kalktığımızda yerde durmak yerine demirlerde oradan oraya uçuyor. Mecburen stres yapmasın hareket etmesin diye en alt demirden bir tünek bıraktım. Sürekli tek ayağı üzerine durması bu sefer o ayağını sıkıntıya sokar mı? Fizyolojik rahatsızlıklar için kullanılan (daha yüksek oranda atlar için de kullanılıyor) bir vitamin reçete yazdı doktor aldık ama neredeyse hiç su içmedi bugün.
Bir fikir beyan ederseniz çok sevinirim. Yanlış kaynamasından ya da en kötüsü düzenli beslenmemekten ve acıdan ölümünden endişe ediyorum.

Ekli dosyalar

• 170BA2E2-B81C-42C8-BC54-84E7507D7E04.jpeg
    170BA2E2-B81C-42C8-BC54-84E7507D7E04.jpeg
    58.5 KB · Görüntüleme: 8
Geri