Karadeniz Pet

Kuşumun boğulması ve kusması

Tlgcvslr

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.
Limon erkek ve aşağı yukarı 25 aylık. Bu gün ilk defa kafasını yukarıya aşağıya doğru, kursağında bir şey kalmış gibi yapmaya başladı. Sonra alışkanlığı üzere omzuma kondu ve orada kustu. Pencerenin üst camında bir tünek var oraya uçup orada da aynı şekilde iki üç defa kustu. Sonra yem yedirmek için kabı önüne koyduğumda hiç takılmadan yedi. Sonra kafasını hiç salmadı öyle. Kafesine koyduğumda önce yem kabına gidip yedi, sonra diğer köşede ki kum kabına gidip oradan da yedi. Sonunda da suyundan içti ve üstteki tüneğine bindi. O anda dışkısının düşme sesini anladım baktım biraz sıvıydı. Kuşlar stresli hallerinde ve hasta olmalarında bu belirti görülüyormuş. Suyuna çay demi konulmasını tavsiye etti bir kuş üreticisi. Şuanda da bazen kabarık bazen gözleri kapanık şekilde duruyor.

Hijyen ve yem konusunda gayet hassassım ve mikrop, bakteri gibi bir şeyin oluşacağını düşünmüyorum fakat bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa çok memnun olurum.

Kuşunuz normal olarak yem kusma hareketi yapıyor yanına bir eş almanız faydalı olacaktır. Herhangi bir sıkıntı yok

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ağzını koklayın kötü bir koku var mı diye... Boğulacak gibi oluyor derken kastınız boğazına bir şey takılmış gibi bir hareketse ve aynı zamanda ishal de olması normal gelmedi bana. Kötü koku varsa yazın. Kusmuğu kötü kokuyor muydu yoksa normal yem parçası mıydı ? Dışkısı ne renk ?

Ağzını koklayın kötü bir koku var mı diye... Boğulacak gibi oluyor derken kastınız boğazına bir şey takılmış gibi bir hareketse ve aynı zamanda ishal de olması normal gelmedi bana. Kötü koku varsa yazın. Kusmuğu kötü kokuyor muydu yoksa normal yem parçası mıydı ? Dışkısı ne renk ?

Boğulacak gibi oluyor derken kafasını aşağıya yukarıya sallıyor sanki yem takılmış gibi, ama yem yemiyordu o zaman. İlk başta bir kaç yem parçası gördüm, sonraları sıvı kustu, o da sarı renk gibiydi. Ama şuanda eskisi gibi konuşuyor, yemek yemede ve uçma da bir sıkıntısı yok. İshal belki kustuğu için olabilir, ona da önlem alacağım.

Geri