Karadeniz Pet

Kuşumun ceresinin rengi

alienjanna

Paylaşımcı Üye
IMG_7096.JPG IMG_7093.JPG
Kuşumun ceresinin rengi kafamı karıştırmaya başladı. Suan 3,5 aylık show jumbo oldugu icin iri duruyor. Erkek diye biliyorum ama?

Son düzenleme:
burun deliklerinin kenarları beyazlaşmış. bu da bize kuşun dişi olduğunu gösterir.

burun deliklerinin kenarları beyazlaşmış. bu da bize kuşun dişi olduğunu gösterir.
Ama ikinci fotoğrafa bakarsanız mor kısım beyaz olandan daha fazla. Erkek kuşların ceresinde de beyazlık olabiliyor hafiften diye biliyorum?

yavru kuşların cinsiyet tayini zor yapılıyor erkek dediğim dişi kuşun ceresi aynı fotodaki gibiydi dişi çıktı.
buda erkekte olabilir dişide ama dişi olma ihtimali biraz fazla

Erkek gibi duruyor. Bir süre her gün mümkün olduğu kadar aydınlık bir vakitte perdeleri kapatıp (parlamamaması için) tam karşıdan fotoğrafını çekip karşılaştırın. Beyazlık azalıyosa erkek, değişmiyor ya da artıyorsa dişidir.

Erkek gibi duruyor. Bir süre her gün mümkün olduğu kadar aydınlık bir vakitte perdeleri kapatıp (parlamamaması için) tam karşıdan fotoğrafını çekip karşılaştırın. Beyazlık azalıyosa erkek, değişmiyor ya da artıyorsa dişidir.
Karanlıkta gagası daha morumsu duruyor evet teşekkür ederim

Kuş % 99 dişi aynı bu cereden benim kuşumda da var hatta kuş avatarımda ki beyaz kuş ben kendi kuşumu erkek diye aldım 1 aylıkken ama cere delikleri beyaz diğer taraflar mor kuş çok büyük olasılıkla dişi

Geri