Karadeniz Pet

kuşumun cinsiyetini öğrenebilir miyim ?

aedes

Meraklı Üye
9 gün önce kuşçudan 45 günlük sözde erkek bir muhabbet kuşu aldım. ama ceresi sanki beyazlıyor gibi. dişi mi erkek mi anlayamadım. erkek olsun konuşalım isiyorum. kuşçu 15 gün kalsın dişi olduğunu anlarsanız getirin değiştirdi dedi. ona göre bir karar vericem. eğitim aşamasındayım şuan tam alışmadan olmadı erkek bir kuş alıcam. bir de yavrudur de mi daha.

1G4pRN.jpg
LO2vjZ.jpg
vJma34.jpg
nJkb4M.jpg

1.5 aylık olduğu kesin, cinsiyette başta yanılmada olabilir ama büyük ihtimal bu kuş erkek gibi

Yaşı doğru daha yavru ama erkek değil dişi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuşun dişi olması konuşturmaya veya eğitim almasına engel değildir. Dişi kuşlarda konuşurlar.

kime sorduysam erkek kuş alışır sadece dişiler alışmaz dedi. tüh ya kuşa da yeni yeni alışıyorduk. hayvan kafesten çıkmak istiyor uçmayı sevdi tattı ama bende benimle arkadaş olabilecek bir kuş istiyorum. bu yavrucak mesela hala parmağa gelmeyi öğrenemedi kafesten çıkınca tutamıyoruz. parmağa gelmiyor

Tutmaya çalışırsanız zaten parmağınıza da gelmez. Eğer konuşturmak isterseniz hiçbir zaman internette videolarını seyrettiğiniz kuşlar gibi konuşturamazsınız, çünkü onlar erkek kuşlardır ve erkekler ile dişiler arasında konuşma, daha doğrusu sesleri taklit etme yatkınlığı/yeteneği bakımından dağlar kadar fark vardır. Erkek de dişi de insana alıştırılabilir ancak bu durum kuşun kendine has karakterine bağlı olmakla birlikte genel olarak erkeklerin alıştırılması ve eğitimi daha kolay olur.

Geri