Karadeniz Pet

Kusumun diskisi cok buyuk

Furkannnntugce

Yeni Üye
Merhaba 6 aylik erkek muhabbet kusumun diskisi cok buyuk ve arada yesil renk oluyor sulu ne tur problem olabilir hangi ilaci kullanmami tavsiye edersiniz ve bu durum tehlikeli mi

Merhaba 6 aylik erkek muhabbet kusumun diskisi cok buyuk ve arada yesil renk oluyor sulu ne tur problem olabilir hangi ilaci kullanmami tavsiye edersiniz ve bu durum tehlikeli mi

Dışkının resmini paylaşın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Suan bu sekilde hafif sulu ama kafesten sabah saldigimda cok buyuktu

Ekli dosyalar

• 20181018_132324.jpg
    20181018_132324.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 77
Kuşunuz son günlerde neler yedi?
Meyve vs verdiniz mi ?

Ara ara elmanin sapini falan kemiriyor bos cips kabinin icine girip orada oyun oynuyor acaba onlardan mi kaynakli

Dışkıyı yuvarlak ve ortası beyaz şeklinde yapması gerekiyor. Ancak bu dışkı da bi problem var.

Problem oldugunu bildigimden buraya yazdim zaten cozum icin ne yapmam gerekir

Burada da problemi çözmek için yardımcı olmaya çalışıyor herkes zaten. Amaç problemin ne kaynaklı olduğunu bulmak.

Dolu Suluğununa 6-7 damla elma sirkesi katın.
Yem kaplarından birine aspur koyun ve kuşa servis edin. Eğer yemiyorsa akşamdan yemi alın. Sabah sadece aspur koyun. Aspur sıvı dışkı yapmasını kesicektir.

Dolu Suluğununa 6-7 damla elma sirkesi katın.
Yem kaplarından birine aspur koyun ve kuşa servis edin. Eğer yemiyorsa akşamdan yemi alın. Sabah sadece aspur koyun. Aspur sıvı dışkı yapmasını kesicektir.

Ayrıca mamadan vitamin ve probiyotik takviyesinde bulunun.
Daha sonra Gelişmeleri bize tekrardan yazın.

Cok tesekkur ederim dediginiz ilaclari aldim yarindan itibaren kullanmaya baslicam
Kuşunuz da umarım kuruma problemi yoktur. 7 senelik kuşumu 2 hafta önce bu sebepten kaybettim ve dışkısı hemen hemen aynı şekildeydi. Kuşunuzu elinize aldığınızda göğsünün ortasındaki kemik elinize geliyor mu kolayca? Herhangi bir zayıflama belirtisi var mı? Kustuguna şahit oldunuz mu? Bunlar baya önemli sorular doğrusu.

Kuşunuz da umarım kuruma problemi yoktur. 7 senelik kuşumu 2 hafta önce bu sebepten kaybettim ve dışkısı hemen hemen aynı şekildeydi. Kuşunuzu elinize aldığınızda göğsünün ortasındaki kemik elinize geliyor mu kolayca? Herhangi bir zayıflama belirtisi var mı? Kustuguna şahit oldunuz mu? Bunlar baya önemli sorular doğrusu.
Simdi baktim da gelmiyor zayiflama belirtisi de yok istahi yerinde sadece kafasindaki tuylerde seyrelme var o kadar

Bide hep boyle karanlik yerlere girmeyi seviyor yastik altlarina falan sokulmaya calisiyo usudugunden dolayi 5 aydir boyle bu neden kaynakli olabilir

Ekli dosyalar

• 1539941998879.jpg
    1539941998879.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 46
kuşunuz böyle cips paketlerinin falan içine girmesin çok zararlı. çünkü tuzlu ve kuşlar için tuz çok büyük sıkıntı oluşturur. böbrekleri gider hayvanın. içindeki kalan minik kırıntıları falan yiyodur. izin vermeyin. sizin çok üşümediğiniz sıcaklıkta kuş da üşümez merak etmeyin. kaç yaşında kuş? dişi gibi geldi bana ama emin olamadım. dişiyse ve yaşı büyükse yumurtlama amaçlı saklanmak isteyebilir. bazı kuşlar da oyun olsun diye kuytu köşede durmayı sever. bence bi sıkıntı yok bunda. temiz ve taze yem, her gün değiştirilmiş, musluk suyu olamayan su, düzenli meyve sebze şeklinde beslerseniz iyi olur. dışkıdaki beyaz kısım bildiğim kadarıyla böbreklerle alakalı. eğer çok cips paketlerinde takılıyorsa tuz fazla alıyodur bu yüzden de çok su içtiği için dışkısı bozulmuş olabilir. bir süre dediğim gibi yediğine içtiğine dikkat edin. düzelmezse dışkısı yine yazarsınız. dışkısı normal değil ama çok da anormal bir dışkı gibi gelmedi.

Simdi baktim da gelmiyor zayiflama belirtisi de yok istahi yerinde sadece kafasindaki tuylerde seyrelme var o kadar

Kafa tüylerinde seyrelme var demişsiniz, kuşunuz tüyde olabilir bu sebeple sancılı bir dönem geçirdiğinden dışkıda da bozulmalar meydana gelebilir.
Bize tekrardan kuşun fotoğrafını ve son dışkılarının resmini paylaşabilir misiniz?

Kafa tüylerinde seyrelme var demişsiniz, kuşunuz tüyde olabilir bu sebeple sancılı bir dönem geçirdiğinden dışkıda da bozulmalar meydana gelebilir.
Bize tekrardan kuşun fotoğrafını ve son dışkılarının resmini paylaşabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG-20181020-WA0000.jpg
    IMG-20181020-WA0000.jpg
    64.8 KB · Görüntüleme: 30
Diski fotosunu kusun fotolarini yolladim diskisi normale dondu dediginiz ilaclari aldim sadece probiyotik bulamadim onu da pazar gunu alicam cinsiyeti disi olabilir demissiniz ne sizce cinsiyeti cips paketini kaldirdim yerine kagittan kapali yuva yaptim disardayken surekli onunla oynuyor icine girip cikiyo bide mamaya vitamin demistiniz hangi vitamini kullanayim

Ekli dosyalar

• IMG-20181020-WA0001.jpg
    IMG-20181020-WA0001.jpg
    63.4 KB · Görüntüleme: 28
  • 20181020_141823.jpg
    20181020_141823.jpg
    613.2 KB · Görüntüleme: 23
  • 20181020_142021.jpg
    20181020_142021.jpg
    895.6 KB · Görüntüleme: 27
  • 20181020_135625.jpg
    20181020_135625.jpg
    716.8 KB · Görüntüleme: 25
Kuşun dışkısı düzelmeye başlamış. Vitamin olarak Avi-vit multivitamin yeterli olacaktır. Fotoğraflar pek net değil ancak kuşunuzu dişi olarak görüyorum.

Geri