Karadeniz Pet

Kuşumun genel durumu hakkında yorum yapar mısınız?

Buse Selbi

Yeni Üye
Merhaba. Kuşum yanıma geleli 6 gün oldu. Pazar günü kafesinden kendi kendine kaçıp 4 saat dışarıda kalmıştı geldiğime montların arasındaydı. Bugün korkup aldığım yere götürdüm fakat hasta olmadığını sadece biraz zayıf kaldığını söyledi. Şimdi sabah-akşam ağızdan avilin vitamin veriyorum ve suyunda da var. Aldığım yerde biraz kabarmış fakat hasta değil dedi. 2 gündür kafesin altında yatıyor. Şu an uykulu olduğunu da göz önünde bulundurun lütfen.

Ekli dosyalar

• IMG_0807.JPG
    IMG_0807.JPG
    796.8 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_0810.JPG
    IMG_0810.JPG
    642.3 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_0809.JPG
    IMG_0809.JPG
    729.4 KB · Görüntüleme: 32
Dışkısını daha yakından çekip paylaşın. Peçeteyi dışarı çıkarıp çekin. Kuş hasta gibi.

Peçetede nijer var o yaştaki hayvana nijer neden verirsinki.muhtemelen yemine karışıktır.eşide yok.bildiğin hasta kuş.bir gözü topraga bakıyor.durduk yere kuş kabarmaz.zayıfta olsa kabarmaz.

Yeminde var evet. Verilmemesi gerektiğini bilmiyorum bu kuş hediye geldi bana. Hangi yemi tercih etmeliyim?

Sen daha sirke vermedin : )) ölünce toprağına dökersin.dahada sana yardımcı olamam.zaten yapmıyosun söylenenleri .inşl ölmez.

Sen daha sirke vermedin : )) ölünce toprağına dökersin.dahada sana yardımcı olamam.zaten yapmıyosun söylenenleri .inşl ölmez.
Yaaa demeyin öyle bi kere iki kuşumuzda kaybettim zaten o yüzden bunun üzerine çok düşüyorum. Sirke vermedim çünkü suyunda vitamin var ikisi karıştırılarak verilir mi? (Pessss veriyorum sirke)

Vitamini dök.yarım suluğa 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koy 2 gün içsin.1 tanede yumurta haşla soy ikiye böl ver yediği kadar yesin akşama al önünden.yeşillik meyve verme ishal yapar.o alına 5 liralık vitaminlerin çoğu boya.kaliteli bi markadan alın en azından birazda olsa vitamin olur.bence gerek yok.sirkeden sonra 2 gün temiz su koyun .sonra limon sıkın suyuna 5 damla orjinal vitamin.2 günde onu içsin.

Haftada 2 gün sirke verin.yem olarakta Baynur marka yem verebilirsiniz.ucuz kaliteli.

Vitamini dök.yarım suluğa 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koy 2 gün içsin.1 tanede yumurta haşla soy ikiye böl ver yediği kadar yesin akşama al önünden.yeşillik meyve verme ishal yapar.o alına 5 liralık vitaminlerin çoğu boya.kaliteli bi markadan alın en azından birazda olsa vitamin olur.bence gerek yok.sirkeden sonra 2 gün temiz su koyun .sonra limon sıkın suyuna 5 damla orjinal vitamin.2 günde onu içsin.
Tamamdır gidiyorum almaya. 2 gün önce salatalık vermiştim. Dün de ilk defa haşlanmış yumurta koydum ama 2 saat sonda aldım kafesten. Limonu sıkacağım gün vitaminle karıştıracağım değil mi?

Limonu yarım suluğa 5 damla sık.ver.vitamin filan ekleme .salatalık verme simdilik .

Peçetede nijer var o yaştaki hayvana nijer neden verirsinki.muhtemelen yemine karışıktır.eşide yok.bildiğin hasta kuş.bir gözü topraga bakıyor.durduk yere kuş kabarmaz.zayıfta olsa kabarmaz.
Merhaba bende bilmiyordum yemlerimde Nijer tohumu olduğundan yorumunu görünce baktım gördüm. 7 aylık muhabbet kuşum var yeminde çok az var. Kızışmaları için belli bir miktar olması gerekmiyor mu? Yoksa 1-2 Nijer tohumu tükettiğin bile farkedebiliyor mu?

Merhaba bende bilmiyordum yemlerimde Nijer tohumu olduğundan yorumunu görünce baktım gördüm. 7 aylık muhabbet kuşum var yeminde çok az var. Kızışmaları için belli bir miktar olması gerekmiyor mu? Yoksa 1-2 Nijer tohumu tükettiğin bile farkedebiliyor mu?
7 aylıksa eşide varsa verebilirsiniz belli bi oranı var.yemlerine katarsınız.nijersizde kızışırlar havuçlu mama verebilirsiniz.onun kuşu daha kuçük ve rahatsız olduğu için vermesi gerekmez.fazla verirsenizde zararlı yağlanır kuşlarınız tüy döker sürekli.çiftleşmez.

7 aylıksa eşide varsa verebilirsiniz belli bi oranı var.yemlerine katarsınız.nijersizde kızışırlar havuçlu mama verebilirsiniz.onun kuşu daha kuçük ve rahatsız olduğu için vermesi gerekmez.fazla verirsenizde zararlı yağlanır kuşlarınız tüy döker sürekli.çiftleşmez.
Kuşu bugün götürdüm veterinere. İç parazit ve kuruma çıktı. %95 ölür dediler. İlaç olarak biteral kullanıyoruz. Bi kaç tane solüsyonda kullanmış. Kuş maması veriyoruz şu an.

Kuşu bugün götürdüm veterinere. İç parazit ve kuruma çıktı. %95 ölür dediler. İlaç olarak biteral kullanıyoruz. Bi kaç tane solüsyonda kullanmış. Kuş maması veriyoruz şu an.
Sirkede iç parazit içindi.ben 15 yıldır kuşlarla haşır neşirim.yem yiip su içip yinede zayıf kalmasının öyle durmasının tek sebebi iç parazittir.hayvanın bütün aldığı besinleri emer.yem yememiş gibi olur zayıflar sonunda ölür.belki iyileşir

Sirkede iç parazit içindi.ben 15 yıldır kuşlarla haşır neşirim.yem yiip su içip yinede zayıf kalmasının öyle durmasının tek sebebi iç parazittir.hayvanın bütün aldığı besinleri emer.yem yememiş gibi olur zayıflar sonunda ölür.belki iyileşir
Umarım iyileşir ama kurumanın çözümü yokmuş..

Nijer tehlikeli değildir. Hatta çok faydalıdır. Fazla oranda verilmesi obeziteye neden olur.

Geri