Karadeniz Pet

Kuşumun gözü kızarık ve şişik

hindi

Yeni Üye
Merhaba.
Terramicyn göz merhemi ve gentagud kullanıyorum iki gündür sabah akşam. Şu an durumunda bir değişiklik yok. Kafesi temiz, diğer gözü sağlıklı. Sizce bir kaç güne geçer mi? Ne yapmam lazım?

Teşekürr ederim

Ekli dosyalar

• 2A8887CA-CD18-46DF-B637-0F6CC0DC0DC6.png
    2A8887CA-CD18-46DF-B637-0F6CC0DC0DC6.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 62
One eye cold olarak da araştırabilirsiniz. Tek gözde bu durum var.

profilimde açtığım konulardan bulun. ben tobrased ilacıyla iyileştrdım. o sizin kullandıklarınız işe yaramaz

Son düzenleme:
Herkese teşekkürler. Ornimiks antibiyotiği kesin çözüm dediler, beş gündür kullanıyorum gözü açıldı ama korkunç bir iltihap var. Gözüne damla damlatamıyorum, çok travmatik bir kuş (eski sahipleri yüzünden) elime gelmiyor , yakalamaya çalıştığımda bağırıp ağlıyor, yorgun düşüyor. Yakaladığımda damlayı dökerken başını çevirip duruyor, işkence çekiyor gibi. Ne yapsam.
19F6CC46-183D-40E0-9BDB-3DA77B8C5E46.jpeg

burada yazılan önceki mesajları okudunuz mu ?

tobrased damla ya da merhem degil mi? gozune bir sey suremiyorum. suya karistirmam lazim ilacini. egzotik kus vet. buldum ona gidecegim :( tesekkurler

Merhaba arkadaşlar, ben ettim siz etmeyin diye gelişmeleri yazıyorum.
İstanbul'da kuşlardan anlayan veteriner çok çok azmış, Florya'daki egzotik hayvan ve kuş veterinerine gittim. Kuşumun iki haftadır tedavi etme sürecinde başarısız olmuşum, korneasında yırtılmalar olmuş. Kuşum travmatik ve çok zayıftı ve elden korkuyor damlalarını düzgün damlatamıyordum bir de şimdi enjeksiyonla ilaç vermem gerekiyor. 4 ilaç (2si antibiyotik), 1 damla (tormased) verdi. Gözün kurtulma ihtimali düşük, kanında da iltihap çıktı, vücuda yayılma durumu olabilirmiş. Siz de eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, bu veterinere gidin. Gentagud'u önermiyor. Teramicyn'i de gece 1 kere sür dedi. iki hafta içinde düzelme olmazsa gözü alma durumu olabilir. İnşallah düzelir, kuşumun gagasını açabilirsem. bu arada vet.in ücreti biraz fazla ama değer.

gözünün mikrop kapma bilinen hikayesi ise şöyle: kafeste iki kuş olmasına rağmen kuşum sopayla konuşuyor ve sopaya sürekli yüzünü gözünü sürüyor. sopa tahta idi, arada meyve falan verince ağzında kalanları sopaya sürüyordu. muhtemelen bakteri birikti ve o da gözüne sıçradı. :/

teşekkürler :( muayene 150 TL. ilaçlar şöyle: melox, siprofloksosin, enro, omegamix, tobrased (damla), terramicyn. dışkıdan tahlil 70 TL. bana nedense iki tahlil yaptı. ilaçlar dahil 350'ye geldi.

Geçmiş olsun içim gitti , umarım gözü kurtulur

Geri