Karadeniz Pet

Kuşumun Hastalığı Nedir? Kimse bilemiyor :S

AlimVeli

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar, kuşumla ilgili internette araştırma yaparken denk geldim siteye ve belki bir çözüm bulabilirim diye sizlere de sorayım dedim.

İLK SORUM =
Sizi kuşumun cinsiyeti konusunda rahatsız ediyorum. Bir muhabbetim var yeme düşmeden aldım ve kendim az bir süre baktım ,bakarken yeme düştü, şimdi 5-6 aylık ve alırken erkek diye almıştım, ama bir kuşçu onu gördüğünde bu dişi dedi. Erkek veya dişi önemli değil ama cinsiyetini bilmek istiyorum.

İkinci sorum = Kuşum genelde şöyle sesler çıkarıyor ve gündüzleride kafası koynunda genelde uyukluyor .(video ekte) Akşamları genelde hareketli ve oyuncu ama genel durumu uyukluyor.Hapşırması da var ne denediysem geçmedi kaç aydır.Denediklerim ; Elma sirkesi, B vitamini, Sarımsaklı su.

Bu sorunu kuşçulara ve veterinere de sordum ama yakında ölür diyende çıktı, ses taklit ediyor diyende,yuva yapma sesi diyende.Bende kararsız kaldım. 2 aylıktan beri uçurmaya çalışıyorum ama genelde düz bir şekilde 3-4 metre uçabiliyor.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürü borç bilirim..

İyi günler arkadaşlar, kuşumla ilgili internette araştırma yaparken denk geldim siteye ve belki bir çözüm bulabilirim diye sizlere de sorayım dedim.

İLK SORUM =
Sizi kuşumun cinsiyeti konusunda rahatsız ediyorum. Bir muhabbetim var yeme düşmeden aldım ve kendim az bir süre baktım ,bakarken yeme düştü, şimdi 5-6 aylık ve alırken erkek diye almıştım, ama bir kuşçu onu gördüğünde bu dişi dedi. Erkek veya dişi önemli değil ama cinsiyetini bilmek istiyorum.

İkinci sorum = Kuşum genelde şöyle sesler çıkarıyor ve gündüzleride kafası koynunda genelde uyukluyor .(video ekte) Akşamları genelde hareketli ve oyuncu ama genel durumu uyukluyor.Hapşırması da var ne denediysem geçmedi kaç aydır.Denediklerim ; Elma sirkesi, B vitamini, Sarımsaklı su.

Bu sorunu kuşçulara ve veterinere de sordum ama yakında ölür diyende çıktı, ses taklit ediyor diyende,yuva yapma sesi diyende.Bende kararsız kaldım. 2 aylıktan beri uçurmaya çalışıyorum ama genelde düz bir şekilde 3-4 metre uçabiliyor.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürü borç bilirim..

Öncelikle kuşun erkek o ses konusuna gelince daha küçük olduğu için sesi oturmamış kendisince bir ses çıkartıyor yani hastalık belirtisi değil

Öncelikle kuşun erkek o ses konusuna gelince daha küçük olduğu için sesi oturmamış kendisince bir ses çıkartıyor yani hastalık belirtisi değil
- Dışkı fotosunu yarın atmaya çalışırım recai ustam. Hapşırması zaten 2 aylıktan beri var, ardarda değil ama yarım saat-1 saat arayla hapşırdığını duyuyorum,video da da var.
- Hastalık belirtisi değil demişsiniz özkan hocam ama bir kuş hem hareketsiz ve de devamlı uyumaz bu kadar (4 yaşına kadar bir kuşum olmuştu buna benzer,3 aylıkken almıştım ve hem hareketli idi hem de oyuncu,). Ayrıca ağzı tam kapalı değil ve o duyduğunuz inleme sesini devamlı yapıyor, gece bile yapıyor ( bit,pire var desem sprey de sıkıyorum).
- 6 aylık bir kuş az da olsa uçar ama benimki yükseğe uçamıyor 1 metreden yukarı doğru, hemen üstüme tırmanıp omzuma yürüyerek geliyor. Ne kadar uçurmaya çalışsamda 3-4 metre uçunca nefes nefese kalıyor.
-Konuşması da yok, küçük ötmeler var ancak o da arada,ne yaptıysam nafile,rahatsız ki ilgisi yok.

Ayrıca yüzde 80 ihtimal ile kusunuz astım hastası bu hastalık üzerinde durunuz
O da aklıma geldi ve sordum ama avi-diar bağırsak sistemi güçlendirici önerdiler onu kullandım, sarımsaklı suyu söylediler ve sıcak yerde tutmamı söylediler.Lakin bunları ne kuşçuya ne de veterinere, yaptığımı söylediğim halde geçmediğini belirtsem de işe yarar bir geri dönüş alamadım,zaten yukarıda dediklerini de belirttim. Bilen arkadaşlar, astım için veya her nasıl bir hastalıksa veterinerden veya internette satılan nasıl bir şey almamı da söylerlerse çok yardımı olur.

O da aklıma geldi ve sordum ama avi-diar bağırsak sistemi güçlendirici önerdiler onu kullandım, sarımsaklı suyu söylediler ve sıcak yerde tutmamı söylediler.Lakin bunları ne kuşçuya ne de veterinere, yaptığımı söylediğim halde geçmediğini belirtsem de işe yarar bir geri dönüş alamadım,zaten yukarıda dediklerini de belirttim. Bilen arkadaşlar, astım için veya her nasıl bir hastalıksa veterinerden veya internette satılan nasıl bir şey almamı da söylerlerse çok yardımı olur.
Bu videoyu izle. Kendi kuşundaki belirtilerle karşılaştır. İlaç için de bilgi var. Bizim burada bilgili bir hocamız.

Aktar dan Ayrusefa otu al, demle, suyuna ekle 3 gün boyunca içsin. Solunum yolu sıkıntılarına iyi geliyor

Şimdi bu tür hastalıklar için profosyonel ilaçlar alman gerekir beşeri olarak ilaç alacaksan eczane den alman gerekir hayvan hastalıklarında kullanılan ilaç almak istiyor saniz güvercin eczanesi eczanesi veya tyson Türkiye ile irtibata geçin elinizdeki videoyu onlara watsap üzerinden atın kendi sitelerinde olan ilaçlardan onereceklerdir önerdigi ilaçlara göre etken maddesi aynı ilaçlardan temin edilir fiyatı yüksek gelirse

Geç oldu biraz yoğunluktan dolayı.Dışkı fotoğrafı da burada, veterinere götüreli oldu biraz ama o zaman sıkıntısı yok denmişti.

@özkan72 hocam diskilar bans iyi gelmedi sizce nasi
Çok kötü durumda değil biraz vitamin desteğine ihtiyacı var herhangi bir bağırsak sorunu olduğunu düşünmüyorum basit bir soğuk algınlığı kronik hale gelmiş olabilir probiyotik ile desteklenir ise toparlar gibi

geçmiş olsun. bence kuşunuz dişi. solunum yollarıyla alakalı bi problemi olabilir. bir de hava keselerinde parazit olabiliyor kuşların. uçamaması bununla alakalı olabilir. mutlaka belirtilerini araştırın. size uzman bir hekimin yardım etmesi daha doğru olur. tam olarak hastalığını bilmeden ilaç kullanmak iyi değil. karaciğer, böbreklerine zarar kuşun. dış parazit olduğunu gözünüzle görmeden sprey kullanmayın.

Çok kötü durumda değil biraz vitamin desteğine ihtiyacı var herhangi bir bağırsak sorunu olduğunu düşünmüyorum basit bir soğuk algınlığı kronik hale gelmiş olabilir probiyotik ile desteklenir ise toparlar gibi
2 gün vitamin 2 gün probiyotik yeterli. Probiyotik olarak yoğurt suyu ya da kuru maya verebilirsiniz

Geri