Karadeniz Pet

kuşumun ısırması

Canyvs

Meraklı Üye
kuşum 5-6 aylık dişi ve maşallah beni ve kardeşimi ısırmadan duramıyor. Kardeşim kuşum ısırdığı için kuştan korkuyor, bu neden ilede elime bir krem tarzı birşey sürüp ısırdığı zaman sevmeyip ısırmayacağını düşünüyorum. eğitmeyide denedim ısırdığı zaman hasyır deyip kafesine koydum ama nafile. ne gibi bir yöntem önerirsiniz veya kuşa zarar vermeyecek bir krem varmı(benimde elimede zarar vermesin 😂 ).

bilgili birisi varmı bu konuda?

Isırdığı zaman elinizi çekmezseniz bir süre sonra ısırmayı bırakıyorlar yani tepki vermemeniz lazım :) krem gece yatmadan sürebilirsiniz hem nemlenmiş olur elleriniz o da o süreçte ısıramaz zaten :) Haydar ısırdımı kanatırdı eskiden elimi çekmeye çekmeye cazip gelmemeye başladı ona 🤣

Isırdığı zaman elinizi çekmezseniz bir süre sonra ısırmayı bırakıyorlar yani tepki vermemeniz lazım :) krem gece yatmadan sürebilirsiniz hem nemlenmiş olur elleriniz o da o süreçte ısıramaz zaten :) Haydar ısırdımı kanatırdı eskiden elimi çekmeye çekmeye cazip gelmemeye başladı ona 🤣
biraz geç oldu ama teşekkür ederim cevabınız için 😂

benimde disi vardı elimi bi sure ısırır salardi ilk geldinde kafesten saldimizda zor yakalamistik evden kacana kadar hep öyleydi:(

Ekli dosyalar

• 20210116_135028.jpg
    20210116_135028.jpg
    512.2 KB · Görüntüleme: 9
Söyleyince salak gibi oluyom kendimden utanıyorum ama neyse soylim
1 numaralı kuralı unuttum kusunuz ne kadar alissa bile kaçış yolu bulunca kaçar bende salak gibi hatta salak gibi deil direk salak olarak balkonda elime aldım tam bi malim kısaca
kendinize kötü tavırlarda bulunmayın lütfen insanlık hali

Geri