Karadeniz Pet

Kusumun kanatlarini guclendirmek icin ne yapabilirim.

Seydida

Yeni Üye
Merhaba
Benim 6 7 aylik muhabbet kusum var ve agir bir hastalik gecirdi iyilesti cok sukur halsiz ama eskiye gore iyi zayifladi ve ben hastalik suresince kusumu ucurmadim. Simdi kusumu kafesten cikarttigimda ucmuyor ucmasi icin parmagimda assagi yukari yapiyorum kanatlatini cirpiyor ama ucmuyor uctugunda ise iki adimlik mesafe gidebiliyor. Sanki bacaklari da halsiz yurumesi paytak paytak vitamin kullaniyorum yemine yumurta kabugu karistirdim ne yapabilirim guclenmesi icin lutfen yardim edin

Yumurta maması yapabilirsiniz suyunada haftada bir gün vitamin ve bir gün probiyotik katabilirsiniz. Bunları yaparkende kuşunuzu arada bir uçurmayı unutmayın

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurta mamasi verdim sukur ki iyi geldi ama pek yemiyor biraz zorla yedirttim devam ederim mamaya fakat mama ne kadar sure durmali kafeste onu ayarlayamadim bozulur diye korkuyorum kas yapiyim derken goz cikartmayayim probiyotik kullanmaliyim tesekkur ederim

4 saat durduktan sonra çıkartabilirsiniz siz mamayı devamlı yapın üzerine tarçın serpebilirsiniz kokudan dolayı gelecektir. Eninde sonunda yiyecektir

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10 gün kadar uçmaya zorlamayın. Yeni hastalık atlatmışsa bitkin düşmüş olması normal. Probiyotik mutlaka kullanın. her gün vermenizde sakınca yok. 3-4 gün gazı kaçmış maden suyuna probiyotik katarak verdikten sonra normal suya Multi vitamin + Probiyotik katarak verin. Kas güçlenmesi için Protein çok önemlidir protein yönünden zengin bir menüyle besleyin. Perilla verebilirsiniz mesela. Mama da verin ama 2 saatte bitireceği kadar verin veya iki saatte bir yeni mama hazırlayın. Dolapta falan saklamayın mamayı yine bozulur.

Cok tesekkur ederim onerilerinizi yapicam umarim guclenir

10 Gün kadar hiç uçmaya zorlamayın kendini toparladıktan sonra uçmaya teşvik edin. kısa sürede kanat kasları güçlenecektir.

10 Gün kadar hiç uçmaya zorlamayın kendini toparladıktan sonra uçmaya teşvik edin. kısa sürede kanat kasları güçlenecektir.
Peki dikkat ederim kendini toplasinda isterse cani ucmak istemesin. O sorun degil yeterki gucunun ve sagliginin yerinde oldugunu bileyim. Bebegim gibi gozumu ayiramiyorum. Ama gagasi guclu parmaklarimi isirdigi zaman gayet acitabiliyor cani aciyip mutlu olan tek kisi olabilirim.

:D Çok iyi Anlıyorum sizi. Çok yüksek ihtimalle sağlığına kavuşacak.

Geri