Karadeniz Pet

kuşumun kaşıntısı geçmiyor

Osmanınannesi

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Kuşum osman geldiğinden beri kaşınıyordu. Kaşıntıları artınca veterinere götürdüm ayaklarına bir ilaç sürdü ve 3 ay koruyacağını söyledi. Gerçekten başlardaki o aşırı kaşıntısı azaldı ama şimdi tekrar kaşındığını gözlemliyorum. Kuşumun üstünde beyaz küçük seyler görüyorum. Ya derisini kaşıdığı için dökülen ölü deriler ya da vucudundaki parazitler. Ne olduğunu çözemedim ama onu rahatsız ediyorsa diye sürekli kafama takılıyor. Daha önce burada ilaç tavsiyesi verildi ama kendim müdahale edemem, korkarım. Ankara içinde önerebileceğiniz güvenilir bir veteriner var mı ? Aradıklarım genelde kedi-köpek hakkında bilgili. Bir öneriniz olursa sevinirim.

Tüy döneminde beyaz döküntüler normal diye biliyorum.İsterseniz tabana kağıt havlu koyun herhangi bir parazit varsa zaten üzerine düşecektir.

Tüy döneminde beyaz döküntüler normal diye biliyorum.İsterseniz tabana kağıt havlu koyun herhangi bir parazit varsa zaten üzerine düşecektir.
hocam böyle beyaz beyaz şeyler var tüneğinde ya da tüylerinin üstünde. Açıkçası ne olduğunu anlamıyorum dediğim gibi ölü deri ya da parazit. Hatta belki kaşınması da normal onu da bilemiyorum, tecrübesiz olduğum için. Koyayım bakalım.

hocam böyle beyaz beyaz şeyler var tüneğinde ya da tüylerinin üstünde. Açıkçası ne olduğunu anlamıyorum dediğim gibi ölü deri ya da parazit. Hatta belki kaşınması da normal onu da bilemiyorum, tecrübesiz olduğum için. Koyayım bakalım.
Onlar ölü deri Haydarda tüy döneminde döküyor ve tüy döneminde daha çok kaşınıyorlar tüyler çıkarkende diken diken kapsül çıkıyor daha sonra tüy oluyor.

Geri