Karadeniz Pet

kuşumun sağ gözü şişti ve tek gözü kör oldu

ezginancyd

Yeni Üye
merhaba herkese iyi akşamlar yaklaşık 4 yaşında muhabbet kuşum var sol gözü genel olarak şişti siyah kısmı ve elimizi oraya yaklaştırdığımızda tepki vermiyor göz nezlesi oldu diye düşünüyoruz. damlaya başladık bu gece ilk defa sorum şu bu körlük geçici mi kalıcı mı

Ekli dosyalar

• 41173394-5C1F-4325-9971-3CB67292E488.png
    41173394-5C1F-4325-9971-3CB67292E488.png
    557.6 KB · Görüntüleme: 39
Herhangi bir sorun göremedim, diğer gözüyle arasındaki fark nedir

Herhangi bir sorun göremedim, diğer gözüyle arasındaki fark nedir
diğer gözünü de attım diğer gözü daha içe çökük ama bu gözü yandan bakılınca dışarıya doğru şiş siyah kısmı bombesi fazla bilemedik napacağımızı elimizi götürüyoruz diğer gözüne bayağı yakınlaştırıyoruz ama görmüyor

diğer gözünü de attım diğer gözü daha içe çökük ama bu gözü yandan bakılınca dışarıya doğru şiş siyah kısmı bombesi fazla bilemedik napacağımızı elimizi götürüyoruz diğer gözüne bayağı yakınlaştırıyoruz ama görmüyor
Kanatlı uzmanı bir veterinere götürün, göz nezlesi değil bu durum. Dediğiniz gibi iriste şişlik varsa ve o kadar yaklaştirdiginiz hâlde görmüyorsa damlayla bu iş çözülmez. Gözüne darbe almış olabilir,sinirsel bir durum olabilir. Problemli gözünün olduğu tarafta elinizle degisik hareketler yapın havada, elinizi takip edip etmediğine bakın. Yabancı bir cisim yaklastirdiginizda ürküp urkmedigine bakın o şekilde görmesinde bir problem var mı yok mu daha iyi anlarsiniz. Hiç tepki vermezse ya da elinizi takip etmezse, diğer gözüyle bakmaya çalışırsa vakit kaybetmeden veterinere gidin.

Geri