Karadeniz Pet

Ozan Akbal

Meraklı Üye
Merhabalar bundan önce açtığım konuya cevap veren olmaması nedeni ile araştırarak kuşumun strese girdiğini düşünüyorum. Üniversite sınavına çalışmaya başladığımdan beri kuşum ile ilgilenemediğim için strese girdiğinden şüpheleniyorum. Kafesin altındaki kağıdı kemiriyor, oturup uyukluyor (sürekli dinlenme halinde keyfi hiç yok) ve kafesten çıkarınca uçarken konacağı yeri kestiremiyor ve etrafa çarpıyor. Kuşum 5 yaşında ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Son 2-3 dışkısında beyaz kısım çok az neredeyse yok denecek kadar az. Yaklaşabiliyoruz öptürüyor ama elimize gelmiyor. Bize yaklaşmamaya çalışıyor. Zorunda olmadıkça bize konmuyor. Eskiden konuşurdu şimdi tık yok hayvanda. Ballı ve meyveli çubuk yemi çok severdi 1 haftada bitirirdi fakat yaklaşık 2-3 haftadır yemi az az yiyor. Vitaminini hiç aksatmam 20 günde bir veririm multi vitaminini. Son 1 haftadır ayağındaki mantar nedeni ile Trosyd adlı kremi sürüyorum. Mantarla bir ilgisi olacağını düşünmüyorum ama sizce nedeni nedir ? Streste ise nasıl çıkartabilirim stresten cankuşumu. Sizlerden cevap bekliyorum

Kuşun fotoğrafını paylaşınız. Kuş tüy döneminde ise halsiz tavrırlar sergileyebilir, uçmak istemeyebilir, az yada fazla yem tüketebilir, tüy döneminde normal davranışlardır.

Ballı yem vermeyiniz kesinlikle kimyasal yapıştırıcı kullanılıyor oldukça zararlı.

Vitamini haftada 2 kez verin maksimum.
Resimi nasıl paylaşıcam URL istiyor ?

wqo2nbo6mlv51.jpg
y6tzppo6mlv51.jpg
ş

Geri