Karadeniz Pet

Kuşumun sorunu sizce nedir ve ne yapmalıyım?

Ozgur gerceker

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar forumda yeni uyeyim. Bi çözüm bulamadım internette gezinirken buraya rastgeldim ve yazmak istedim. Yaklaşık 2 3 hafta önce kuşum tüy dökümüne girdi herşey normaldi devamlı olarak haftada bir iki defa vitamin (avisol a avisol b aminosol elma sirkesi) falan veriyordum. Sonrasında kafesin herhangi bir yerine sağ ayağını kafesin teline dayayıp kusmaya başladı ve kustuğu yem yapışkan ama kokusuzdu ve diski sıvıydı yapışmıyor sadece sıvı. Sonrasında veterinere goturdum baytril k antibiyotik verdi 3 gün kullandım (sabah 2 akşam 2 olmak üzere) duzelme goremedim devam etti internette ve bi kaç kişinin de yardımı ile mikostatin ve probiyotik kullanmaya karar verdim 4 gündür mikostatin kullanıyorum haricinde birşey vermiyorum diski düzeldi kusma azaldı fakat şimdi de yem yerken ağzını devamlı açıp kapıyor kimisi es al dedi kimisi hasta dedi... evde dışı kuşta var aslında bu kuşum için almıştık diğer erkekle anlaştı yada biz öyle anladık onun kafesine koyduk kafes haricinde uçuyor falan eskiden konuşurdu şimdi konuşmuyor ne yapacağım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.. video boyutu çok yüksek olduğu için yükleyemedim... birde kanatlarını titretiyor bunu yazmayı unutmuşum. Saygılar iyi günler.

Kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekler misiniz?
received_382904245605884.jpeg
20190203_081057.jpg
received_382904245605884.jpeg
20190203_081057.jpg
20190203_081036.jpg
20190203_081007.jpg

Tek olan diski 2 gün önce yaptığı diski.. kafes olan şu anda çekmiş olduğum diski... biraz sıvı gibi harici olarak dışarda yaptı sıvısı da olması ile birlikte koyu yeşil şeklindeydi teşekkürler ilk başta direk siyah çıkmıyor yani koyu yeşil yada acil yeşil olarak yapıyor sonradan siyahlasiyor kuruyunca..

İlk dışkı normal kuş da görünüş olarak normal görünüyor. Hastalık kusması mı oyun kusması mı bunu netleştirmek lazım.

Bana hastalık gibi gelmedi yine de gözleme devam. Dışkı ve hareketlilik kontrolü yapın.

Ağzı kokuyor mu? İsterseniz tam dolu suluğundaki suyuna üç dört damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Uygulamayı iki gün yapın suyu günlük yenileyin. Kaliteli bir probiyotik alıp kullanabilirsiniz.

Ağzı kokuyor mu? İsterseniz tam dolu suluğundaki suyuna üç dört damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Uygulamayı iki gün yapın suyu günlük yenileyin. Kaliteli bir probiyotik alıp kullanabilirsiniz.
Yok bir koku yok kafes dışında neşesi gayet iyi fakat bugün sırf bu hareketi yüzünden neşesi yok gibiydi hareketleri iyi saga sola uçuyor fakat otme konuşma yok ara sıra diğer kuşa kur yapıyor dışardayken. Yolum düştü bi veterinere uğradım bana nidavit mi öyle birşey verdi hergun 1 damla 1 hafta dedi bide suyuna damlatmam için birşey verdi adını şu an hatırlamıyorum. Bugün mikostatini bitirdiğimiz için 1 2 gün bekleyip öyle vereceğim o zamana kadar düzelirse kullanmama gerek kalmaz neyse bakalım zaman bize ne gösterecek teşekkür ederim sagolun.

Geri