Karadeniz Pet

Kusumun sorununu çözemedim.

Ezdemir

Yeni Üye
Birkac gündür kuşum çok halsiz. Hapşırır kusar gibi hareketler yapiyor. Solunumunda bazen ses geliyor. İç parazit şüphesine karşı tavsiye üzerine kontil ve andazol başladım. Ama hata yapmak istemiyorum. Göğüs kemiği sivri. Çok zayıfladı. Kabarık duruyor. Başka biri de ornityson önerdi. Ne kullanacağımı bilmiyorum. Ölmesinden korkuyorum. Video ekleyemedim.

Ekli dosyalar

• 20191111_152703.jpg
    20191111_152703.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 27
  • 20191111_141404.jpg
    20191111_141404.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 25
Ah
Birkac gündür kuşum çok halsiz. Hapşırır kusar gibi hareketler yapiyor. Solunumunda bazen ses geliyor. İç parazit şüphesine karşı tavsiye üzerine kontil ve andazol başladım. Ama hata yapmak istemiyorum. Göğüs kemiği sivri. Çok zayıfladı. Kabarık duruyor. Başka biri de ornityson önerdi. Ne kullanacağımı bilmiyorum. Ölmesinden korkuyorum. Video ekleyemedim.
Aynı dert benim başımda var dünden beri arastirma yapıyorum sonuç olarak kuruma iç parazit büyük ihtimal.
Geosol şurup.
Biteral 500luk ap
Mikostatin
Triflucan. Bu ilaçlar var şimdi ne alcaz bilmiyorum iyice kötü oluyor

Ah
Aynı dert benim başımda var dünden beri arastirma yapıyorum sonuç olarak kuruma iç parazit büyük ihtimal.
Geosol şurup.
Biteral 500luk ap
Mikostatin
Triflucan. Bu ilaçlar var şimdi ne alcaz bilmiyorum iyice kötü oluyor
Hangi ilacı alıp vermem lazm acaba

Önce teşhisin tam olması gerekiyor. Güncel dışkısını, rahatsızlıklarını tam olarak dile getirirseniz üstadlar yardımcı olacaktır.

Önce teşhisin tam olması gerekiyor. Güncel dışkısını, rahatsızlıklarını tam olarak dile getirirseniz üstadlar yardımcı olacaktır.
Şuan simsiyah dışkı var. Kafayı arkaya koyup uyuyor tepki vermiyor. Yem yiyor mama yaptım verdim ama halsiz ötme yok ses yok. 2 gündür böyle biri bisey dese gidip alcam eczaneden

Şuan simsiyah dışkı var. Kafayı arkaya koyup uyuyor tepki vermiyor. Yem yiyor mama yaptım verdim ama halsiz ötme yok ses yok. 2 gündür böyle biri bisey dese gidip alcam eczaneden
İç parazit bağırsak hastalığı oldu eminim buna yani. Tüy dökme falan yok. Ne yapmam lazım vallahi hayvan gidicek

İç parazit ile ilgili makaleler ve youtube videoları var onlara göz atmanızı öneririm.

Kuşun durumu ve dışkısı fotoğraflardaki gibi. Aşırı halsiz ve hep uyku halinde zayıfladı göğüs kemiği sivrildi. Tuyde de aynı zamanda. Nefes alamıyor gibi yada kusacak gibi davranıyor. Bugün akşamdan biride inler şekilde bir ses çıkarıyor

Anlattıklarınıza göre solunumsal sıkıntı var iç parazitle bağlantı kuramadım. Kuşun videosunu atar mısınız? Veterinere gittiniz mi?

İç parazitten neden şüphelendiniz anlayamadım. Solunumsal hastalıkların belirtilerini araştırıp kuşunuzla karşılaştırın. O kuşların videolarını izleyin, forumda konuları mevcut. Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu?

İç parazitten neden şüphelendiniz anlayamadım. Solunumsal hastalıkların belirtilerini araştırıp kuşunuzla karşılaştırın. O kuşların videolarını izleyin, forumda konuları mevcut. Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu?
Bazen hareket ediyor bazen etmiyor
Araştıracağım

Geri