Kuşumun yumurtası çatlamış ama daha cıkmadı sizce ölü mü

aycyldrm

Yeni Üye
5130F323-FCDE-4490-966C-0215E378B03E.jpeg

Hüseyin01

Meraklı Üye
Umarım geç olmamıştır.😞Yumurtayı kontrol edin yavru hâla yaşıyorsa cımbızla yavruya zarar vermeden çıkarabilirsniz

Hüseyin01

Meraklı Üye
Başınız sağ olsun ben de ilk yavrularımı alıyorum sizi çok iyi anlıyorum üzgünüm.Yumurtalarda sıralama görmedim sizin de ilk tecrübeniz sanırsam.Tarihlerini bilseydiniz erken müdehale yaparsınız.Bir de kuşun bulunduğu ortamı nemli tutmaya çalışın.Mesela sobalı bir evde iseniz sobanın üstünden bir çaydanlık vs eksik olmasın.Kaloriferli evde iseniz kalorifer sulukları bulundurabilirsiniz.Profesyonel üreticiler zaten nem cihazı ısı ölçer kullanıyorlar ama yazdıklarımın faydası olacaktır.Kuşun yumurtalarını ara ara parmağınızı ıslatıp yumurtalara sürerek nemlendirin

aycyldrm

Yeni Üye
Başınız sağ olsun ben de ilk yavrularımı alıyorum sizi çok iyi anlıyorum üzgünüm.Yumurtalarda sıralama görmedim sizin de ilk tecrübeniz sanırsam.Tarihlerini bilseydiniz erken müdehale yaparsınız.Bir de kuşun bulunduğu ortamı nemli tutmaya çalışın.Mesela sobalı bir evde iseniz sobanın üstünden bir çaydanlık vs eksik olmasın.Kaloriferli evde iseniz kalorifer sulukları bulundurabilirsiniz.Profesyonel üreticiler zaten nem cihazı ısı ölçer kullanıyorlar ama yazdıklarımın faydası olacaktır.Kuşun yumurtalarını ara ara parmağınızı ıslatıp yumurtalara sürerek nemlendirin
Evet ilk yumurtalarım, hiç tarih tutmak aklıma gelmedi o yüzden tereddütte kalıyorum elleyemiyorum.. Peteğin üstüne su koyiyim simdi teşekkürler bilgi icin

Hüseyin01

Meraklı Üye
Rica ederim.Bende koymadım ilk yumurtlar olduğu için zarar vermesınden korktum.Bundan sonrakilere tarih atarım artık.Ketılda su kaynatıp odaya buharını gezdirin diğer yumurtlarında günü gelmiştir çünkü