Karadeniz Pet

kuyruğu yok kanatlarıda kısa ucmuyor

Büsra özbey

Yeni Üye
Yeni muhabbet kuşu aldım 2.25 aylık dediler kuyruğu yok kanatlarıda kısa ucmuyor neden olablir açaba birde 1 aylık olan kuşlar benim kusumdan daha büyük gibii sanki

Ekli dosyalar

• 1487718584985849989530.jpg
    1487718584985849989530.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 82
Yakından bir kaç fotoğrafını eklerseniz yaşı hakkında yardımcı olacaklardır

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

IMG-20170222-WA0006.jpeg 3 haftalık en büyük tuyleri çıkmıyor gibi, daha önce başına gelen varmi

Ekli dosyalar

• IMG-20170222-WA0002.jpeg
    IMG-20170222-WA0002.jpeg
    585.3 KB · Görüntüleme: 51
  • 20170222_102118.jpg
    20170222_102118.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 51
Kuşcuya götürüp sordum kanatları çıkmamış ama çıkar dediye çıkarmı sizce yada kanatlarını çekelim dedi ne onerirsiniz

Konularda acil, yardım, lütfen bakın gibi cümleler kullanmak forum kurallarına aykırıdır. Lütfen konu başlıklarını sorunuzu özetleyecek şekilde açınız.

Kanatları çıkar. Sıcaklar geliyor tüy dökümüne girecektir. Çektirmeyin. Yaşı hakkında tecrübem yok. Öğrenmek istediğimde bende foruma soruyorum hâlâ :) Kafesi küçük veya içerisi dar olmasın kuşun rahat etmesi açısından. Tüyleri toparlanacaktır merak etmeyin.

Kanatları çıkar. Sıcaklar geliyor tüy dökümüne girecektir. Çektirmeyin. Yaşı hakkında tecrübem yok. Öğrenmek istediğimde bende foruma soruyorum hâlâ :) Kafesi küçük veya içerisi dar olmasın kuşun rahat etmesi açısından. Tüyleri toparlanacaktır merak etmeyin.

Ne kadar sürede düzene girer acaba

Braz dha açarsanız konuyu anlamadım frencmolt fln blmyrum

Kuşta French molt yani Fransız tüy dökümü gibi duruyor, Bu hastalıkta kuş kanadının uzun tüylerini neredeyse tamamen kaybeder kuyruğuda olmaz, harici bir problem yaratmaz konuşur yem yer ama uçamaz bununla ilgili yazılarım forumda mevcut french molt ile ilgili forumda konuda mevcuttur.

Elimde şuanda malesefki 3 tane "Fransız tüy dökümü" sınıfına sokabileceğim kuş var. Ama bunun öyle bir sorunu olduğunu sanmıyorum. Yinede emin olmak isterseniz kuş alanında uzmanlaşmış bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim

Elimde şuanda malesefki 3 tane "Fransız tüy dökümü" sınıfına sokabileceğim kuş var. Ama bunun öyle bir sorunu olduğunu sanmıyorum. Yinede emin olmak isterseniz kuş alanında uzmanlaşmış bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim

Bgun kuşcuya sordumda doğuştan ama çıkar bunun kanatları dedi yada çekerz dedi

Geri