Karadeniz Pet

Kuyruğun sürekli yukarı aşağı sallanması (Kısa Youtube Video)

Eren E

Yeni Üye
Hepinize Merhaba

Muhabbet kuşumun uyumakta zorluk çektiğini farkettiğim için bu konuyu açıyorum. Neredeyse her zaman kuyruğunu yukarı-aşağı sallıyor ve uyuyacağı zamanlar bu sürekli oluyor. (aynı zamanda uyurken daha şiddetli sallıyor) Nefes almakta sıkıntı yaşıyor olabileceğini düşünüyorum, normalde olması gerekenden daha hızlı nefes alıyor, sanki uçupta konmuş soluklanıyor gibi (karın bölgesi)

Sağ kanadının altında, kuyruğa yakın kısımda bir boşluk var o kısımda tüyleri çok az, buradan kaynaklı bir şey olabilir mi (Daha net görüntü/video alabilrsem onları da paylaşacağım kolaylık olması adına)

Olabildiğince kısa bir video paylaşıyorum lütfen bilgili arkadaşlar bir tavsiyede bulunsun. Ayrıca gagasında, burun çevresinde veya ayaklarında mantar olup olmadığını kontrol eder misiniz? Döküntü gibi beyazlıklar var ama mantara benzetemedim ben, siz bilgili arkadaşlar daha tecrübelisiniz

Dışkı fotoğrafını atabilir misiniz? Solunumsal bir durumdan kaynaklı olabilir. Suluğunun içine altı yedi damla limon damlatın. Vitamin sağlar. Taze meyve sebzesini verin. Gözleme devam edin. Kuşun ceresinde mantar olduğunu düşünmedim ama hafif bir tabaka vazelin sürebilirsiniz. Kuş tüyde ayrıca.

Dışkı fotoğrafını atabilir misiniz? Solunumsal bir durumdan kaynaklı olabilir. Suluğunun içine altı yedi damla limon damlatın. Vitamin sağlar. Taze meyve sebzesini verin. Gözleme devam edin. Kuşun ceresinde mantar olduğunu düşünmedim ama hafif bir tabaka vazelin sürebilirsiniz. Kuş tüyde ayrıca.

VD1A4__q.jpg

MDVXZ_9.jpg

Vitamin tavsiyenizi dikkate alacağım teşekkür ederim. Kafesi 3-4 gün önce temizledim.

Tüy konusunda, biraz yaşlandığından olsa gerek tüyleri tam çıkmıyor artık, genel olarak videodaki gibi gözüküyor çoğu zaman, neredeyse tüyler tamamen çıkacakmış gibi. (hala dökülüp çıkıyor ama seyrek)

Asıl endişelendiğim konu kuyruğunun sürekli yukarı aşağı oynaması özellikle uyurken çok hızlı ve sert yukarı aşağı sallıyor kuyruğunu

en alttaki fotoğrafa bakarsanız kuyruğunun üstü yükseklik gibi duruyor, tüyler kabarık. Bununla bağlantısı olabilir mi diye paylaşıyorum.

dBkM_oV.jpg

Son düzenleme:
Dışkısı anormal geldi bana. Özellikle üstüste birikmiş dışkı fotoğrafında tuhaflık var. Veterinere götürseniz iyi olur.

Veterinerden tetramezatin isteyin, çeyrek suluğa bıçak ucuyla mercimek tanesi kadar katıp iyice karıştırarak ve 12 saatte bir suyu değiştirerek 5 gün boyunca uygulayın. Her gün taban temizliği, tedavinin ortasında ve tedavi bittikten sonra detaylı temizlik yapın. Tedavinin hemen arkasından temin edeceğiniz kaliteli bir multivitamin ve probiyotik takviyesi yapın.

Geri