Karadeniz Pet

Kuyruk Titremesi ve Burundan Nefes Verme

cey

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar kuşumun kuyruğu hafif sallanıyor ve burnundan tıps diye nefes veriyor ama 10 dakikada bi falan yapıyor burnu tıkalı değil gayet hareketli dışkısı normal (isterseniz atarım dışkıyı da) Neden yapıyor olabilir kendi başıma yapabileceğim tedavi yöntemi var mı )suyuna bi şey katarak falan) yardım edin lütfen :(

Kuyruk sallanması şu arkadaşınki gibi

Burnundan çıkardığı sesi videoya alabilir miyim bilmiyorum arada yapıyor yakalamak lazım internette de bulamadım o_O

Sanki yaşlıymış da elleri titriyormuş gibi yani :, (

Dışkıyı atın bakalım. Suyuna beş damla limon damlatabilirsiniz. Günlük yenileyin suyu ve iki üç gün bu uygulamayı yapın.

• Beğen
Tepkiler: cey
20181016_203553-1.jpg

• Dışkısı böyle. Neden olabilir sizce burnundan nefes vermesi tıs diye?

Son düzenleme:
  • Dışkıyı atın bakalım. Suyuna beş damla limon damlatabilirsiniz. Günlük yenileyin suyu ve iki üç gün bu uygulamayı yapın.
  • Tamamdır zaten haftada 2 kez limonlu su iki kez multi vitamin geri kalan günlerde de normal su veriyordum vitamini kesmeli miyim peki?

Astım vb olamaz dimi banyo yaptığında artıyor çünkü tıslama o_O

Çok değil az ama nemli ortamlarda artıyor artık su falan mı kaçıyor anlamadım :rolleyes:

Olabilir nem etkiler gözlem yapın kuyruk atma ve tıslamanın geçmesi gerekir.
Tamamdır eğer yakalayabilirsem o anı atarım size ha bi de çok uçtuktan sonra bir yere konunca yaptığını farkettim cereden hava verdiğini tıps diye ama 1 kere yapıyo yani çok nadir size kuyruğu da atma gibi değil de istemsiz titreme gibi gelişmeleri aktarırım. Tekrardan teşekkürler, seviliyorsunuz... :)

Son düzenleme:
Tamamdır eğer yakalayabilirsem o anı atarım size ha bi de çok uçtuktan sonra bir yere konunca yaptığını farkettim cereden hava verdiğini tıps diye ama 1 kere yapıyo yani çok nadir size kuyruğu da atma gibi değil de istemsiz titreme gibi gelişmeleri aktarırım. Tekrardan teşekkürler, seviliyorsunuz... :)
Teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: cey
kuyruğu böyle atıyor hâlâ hocam?

Dışkısı nasıl? Taze meyve sebze veriyor musunuz günlük?
Evet veriyorum meyve bugün elma ve armut yedi mesela suyunu da 3 gün normal 3 gün limonlu bir gün yoğurt sulu veriyorum
34819
34821

Dışkısı aynı çok şükür bir sıkıntı yok

Peki o zaman normal mi böyle sallanması solunum problemi varsa diye çok korkuyorum :(
Çok normal değil azalması lazım fakat dışkı kötü olduğunda hastalığa kanaat getirirdik. Şimdilik gözlem yapın ve ortam sıcaklığına önem verin.

Çok normal değil azalması lazım fakat dışkı kötü olduğunda hastalığa kanaat getirirdik. Şimdilik gözlem yapın ve ortam sıcaklığına önem verin.
Tamam çoook teşekkür ederim peki solunum problemi olabilir mi hem de burnundan verdiği hava da bununla alakalıdır belki :(

Geri