Karadeniz Pet

kuyrukta ve kanatta kırılmalar

neon

Meraklı Üye
bir süredir kuyruklarından en uzun olan kırık. dipten kopmuş değil basbaya kırık. uzun olduğu için bir tarafa çarpıp kırılmış olabileceğini düşünüyordum ve yüksek ihtimalle de öyle. ama uçuşunda bir sıkıntı yok idi.

bugün sağ kanadında da en dışta olan iki tanesı kırılmış. bir tanesi tam kırılmamış kopmak üzere.
483783AB-75E4-4622-B7C4-BE7E16AD69C9.jpeg

uçarken ciddi anlamda zorlanıyor. hatta uzun uçmaya çalışırken aniden yere inmeye karar veriyor. canının acıdığını zannetmiyorum ama o öyle uçarken benim canımdan can gidiyor.

ne yapabilirim şu an? o kanadı kendi koparmasını mı beklemeliyim?
* kuşu salmamalı mıyım yoksa? kafeste mi dursa? :(
bir de B vitamini önerisi istiyorum lütfen. kolay ve hızlı temin edilebilir olursa çok iyi olur :/

Kuşun resmini ata bilir misiniz öyle daha iyi olur o kırılmalar normal kendileri yapabiliyor b vitamini için de röhnfried bt amin forte kullana bilirsiniz çok kaliteli bir ürün

Kuşun resmini ata bilir misiniz öyle daha iyi olur o kırılmalar normal kendileri yapabiliyor b vitamini için de röhnfried bt amin forte kullana bilirsiniz çok kaliteli bir ürün
EC359D8B-7865-405F-AE55-89ACCFC9B5AD.jpeg

kanattaki kırık olan da kopmuş. en azından şu an uçarken helikopter sesi çıkmıyor :’)
şu an iki kırık var yani. kökleri hâlâ kuşta

5FCBA42E-71F8-4901-B7AD-523073BC95BD.jpeg

arkadaki en uzun kuyruk kopmuş. şu an gözüken kuyruk da hafif çatallaşmış arada şekli yamuluyor.

88B1361A-5B3A-4C99-B2B0-C5CB745B1008.jpeg

bu sağ kanadı, iki tane kopuk olan taraf. sol kanatta sıkıntı yok. isterseniz yine de atabilirim.

ürünü nereden temin edebilirim?
aynı kalitede eczaneden alınabilecek bir ürün var ise benim için çok daha kolay temin edilebilir olur.

Kuş tüyde gibi geldi bana eczaneden b vitamini oluyor ama hanngisi kullanılıyor adı aklımda değil dediğim ürünü n11 den bölünmüş olarak uygun fiyata ala bilirsiniz

Kuş tüyde gibi geldi bana eczaneden b vitamini oluyor ama hanngisi kullanılıyor adı aklımda değil dediğim ürünü n11 den bölünmüş olarak uygun fiyata ala bilirsiniz
evet şu sıralar tüy döküyor ama kuyruk kanat kökünden değil ortadan kırılıyor.
önerdiğiniz markaya bakacağım artık hiç olmadı bemiks ampul idi sanırım ona bakarım eczaneden.
cevaplarınız için teşekkürler :)

Geri