Karadeniz Pet

Lütfü'nün yeni kız arkadaşı Luna ile tanışın

İsmi çok yakışmış hanım efendiye :)

Teşekkürler. Lütfü'ye uygun olması için aklıma Luna ismi geldi.Mitolojide Romalıların Ay ve Ay tanrıçasına verdikleri isim.
Lütfüye ismi de olabilirdi fakat Lütfü'nün ismi ,anlamının dışına çıkardı.Lütfü'nün ismi Şener Şen'in Tosun Paşa filminde ki canlandırdığı Lütfü karakterinden gelir.

Maşaallah :) Luna biraz çekingen galiba :) Çok ayrı duruyorlar birbirlerinden alışabildiler mi?

Teşekkürler.:) Evet biraz çekingen ve bunda Lütfü'nün de etkisi var.Lütfü kafeste tek başın at koşturuyordu.Şimdi ne kadar bayanda olsa bir ortak geldi ve biraz kıskançlık başladı.Lütfü centilmen bir erkek ve Luna'ya güzel ev sahipliği yapıyor.Fakat olan bana oldu.:D:D Her sabah ve akşam dışarı salındığı için Lütfü'yü parmağım ile kafesten aldım.Dışarı çıkarmamla bana saldırmaya başladı bayaca dayak yedim.:D:D Lütfü şu an zor bir ikilemde Luna'yı benden, beni de Luna'dan kıskanıyor.Zamanla düzelecektir fakat bu arada ne kadar az dayak yersem iyidir.:D

Teşekkürler. Lütfü'ye uygun olması için aklıma Luna ismi geldi.Mitolojide Romalıların Ay ve Ay tanrıçasına verdikleri isim.
Lütfüye ismi de olabilirdi fakat Lütfü'nün ismi ,anlamının dışına çıkardı.Lütfü'nün ismi Şener Şen'in Tosun Paşa filminde ki canlandırdığı Lütfü karakterinden gelir.

Luna hey yerde kullandığım bir isim çok severim. Güzel bence ikisinin adı da :)

Maşallah çok sevimliler hocam umarım çabucak birbirlerine alışırlar.

Teşekkürler Hasan kardeşim.Luna'yı getirdiğim zaman kafese saldım.Luna hemen Lütfü'nün yanına sokulmak istedi ,fakat Lütfü ona tıslayınca tüneğin diğer tarafına gitti.Şimdi Lütfü peşinde dolaşıyor.Yanına giderek kur ötüşleri yapıyor.En önemlisi kavga etmiyorlar, zamanla birbirlerini benimseyeceklerdir.

Bugün Luna 70 gün oldu bizimle beraber.İlk geldiğinde çok ürkekti.Onunla ilgilenmesem de her kafese elimi soktuğumda tıslayarak çırpınıyordu .Lütfü'yü kafesten parmağımla çıkartmam ve omuzuma gelmesi bile onun ilgisini çekmiyordu.Belkide daha önce yaşadığı olaylar onu böyle güvensiz ve ürkek yapmış olabilir.
Bugün üzerine biraz fazla düştüm.Kafes içinde kaçmaya başladı ve bende her kaçtığı yere yavaşça parmağımı götürüp ona dokunmaya başladım ve parmağımla sevdim.En sonunda pes etti ve kaçmadan kendini sevdirmeye başladı.Parmağımı ayakların önüne götürdüm,üstüne çıktı ve parmağımla oynamaya başladı.1 hafta kadar sonra tamamen alışacağını düşünüyorum.Lütfü ile araları gayet iyi :) Benden zarar gelmeyeceğini sonunda anladı güzel kızım. :)

Maşallah ikisine de :)

Teşekkürler :) Sultan papağanları gerçekten çok enteresan canlılar.Lütfü elektronik olan her şeye ilgi duyuyor.Işıklı klavye ,mouse ve cep telefonu.Onlara dokuna bilmek için her türlü şaklabanlığı yapıyor.Eğer dokunmasına müsaade etmezseniz, yandınız.Uçarak kafaya kamikaze dalışı yapıyor. :D

Teşekkürler :) Sultan papağanları gerçekten çok enteresan canlılar.Lütfü elektronik olan her şeye ilgi duyuyor.Işıklı klavye ,mouse ve cep telefonu.Onlara dokuna bilmek için her türlü şaklabanlığı yapıyor.Eğer dokunmasına müsaade etmezseniz, yandınız.Uçarak kafaya kamikaze dalışı yapıyor. :D

Nedense benim kuşlar da elektronik eşyalara karşı çok ilgililer, özellikle de büyük olanın kulaklıklara ve mouse'lara karşı aşırı ilgisi var. Kur yapıp yem çıkarıp duruyor, bir keresinde odada salınık bırakıp kendime sandviç yapmaya gitmiştim, geri döndüğümde şok olmuştum kulaklığım tanınmaz haldeydi.
(Üzeri, neredeyse bir avuç yemle kaplıydı) :D

Nedense benim kuşlar da elektronik eşyalara karşı çok ilgililer, özellikle de büyük olanın kulaklıklara ve mouse'lara karşı aşırı ilgisi var. Kur yapıp yem çıkarıp duruyor, bir keresinde odada salınık bırakıp kendime sandviç yapmaya gitmiştim, geri döndüğümde şok olmuştum kulaklığım tanınmaz haldeydi.
(Üzeri, neredeyse bir avuç yemle kaplıydı) :D

Demek ki elektronik hastası bunlar :D:D Üzerine çıkarmasın sebebi belki de siz bir daha ellemeyin diye :D:D:D