Karadeniz Pet

lütfen yardım edin

B

boncuk35

Guest
merhaba arkadaşlar.benim muhabbet kuşum 4.5 yıllık erkek olduğunu düşünüyorduk.ta ki poposunu şişene kadar.şişmeden önce ishaldi.bende patates yedirdim.ama dün poposu şişti.hemen veterinere götürdüm.vitamin ateş düşürücü ve antibiotik verdi .3 gün kullan dedi.eğer şişlik geçmezse makattan mudahele edicem dedi.ama bu son çare dedi .çünkü bu esnada kuşum kalp krizi geçirebilirmiş :( lütfen yardım edin şimdi zeytinyağı sürdüm .ne yapacağımı bilmiyorum

rgrtv.jpg

Aramıza hoşgeldiniz bu arada iyi bir tanışma olmadı kuşunuz malesef.Kuşunuzun gagası ne oldu.çok geçmiş olsun inşallah düzelir.

hoşbulduk teşekkürler.gagasında bir problemi yok ama poposu şişti.erkek mi dişimi onuda bilmiyorum.veterinerde bişey söylemedi

4.5 yıllık yazıcaktım,pardon.üzüntüden yanlış yazmışım

Geçmiş olsun. Sorunun ne olduğunu bilseydim yardımcı olurdum ama inanın bilmiyorum..

Kuşun dişi tam emin değilim ama kızgınlık yumurtası yapacakmış ama yaşından dolayı herhalde yumurta tıkanması olabilir.

Bu videoyu sadece örnek olsun diye koyuyorum kendin deneme.

[YOUTUBE]D0px1-Ur7po[/YOUTUBE]

teşekkür ederim dün veteriner biraz baktı ama içim kaldırmadı .kendim mümkün değil böyle yapmam.yani 4.5 yaşında normal mi kızgınlık yumurtası.tuvaletini yapıyor ama katı yapıyor hiç beyaz değil koyu renk ve oldukça büyük nohut büyüklüğünde

Her ihtimale karşı kuştan anlayan bir veterinere gösterin...

benim arkadaşımın kuşunda aynı durum oldu. veteriner müdahale edemeyiz demiş, kuş aylardır yaşıyor o şişlikle. yani ölecek diye birşey yok.

Kuşunuz 4.5 aylıkla alkası bile yumurtası olma ihtimali var 1-2 yaş arasında 4.5 aylık olması imkansız

teşekkür ederim dün veteriner biraz baktı ama içim kaldırmadı .kendim mümkün değil böyle yapmam.yani 4.5 yaşında normal mi kızgınlık yumurtası.tuvaletini yapıyor ama katı yapıyor hiç beyaz değil koyu renk ve oldukça büyük nohut büyüklüğünde

Görünüşe göre kuş kızışmış dışkısıda büyükse büyük ihtimal yumurta var.

Geri