Karadeniz Pet

Limon hakkında(yasi/cinsiyeti/alisabilir mi?) bilgilendirir misiniz?

Limonlukuş

Yeni Üye
IMG-20190102-WA0009.jpeg

erkek , kesinlikle alışır max 3 aylık fotoğraf yanıltmıyor ise

Henuz eve geleli 2 gün oldu. Bir bilgim yok yasi cinsiyeti irki hakkinda. Alisabilir mi? O sevdigimiz neşeli kuşlar gibi olabilir mi? Dogru durus otmuyor bile. Suskun. Arada eger parmagimiza gelmesi icin kafes icinde ugrasirsak en ufak olanakta hemen tuneğine geri donuyor. Ne yapmaliyim?

youtube ta bulunan muhabbet kuşu eğitim videolarına bir göz atın isterseniz.

Petshoptaki kişi 35 gunlukler icindeki kafesten verdi. Orda doğmuş. Hani baska evlerde gordugumuz neseli oten aliskin kuslardan olmadigi icin bir anormallik mi var diye hic keyifli gelmiyor su an bize. Soguk soguk oturuyor kafesinde. Salarsak zaten duvarlarda tavanlarda konacak yer ariyor bulamiyor duşuyor..

max 4 gün sonra ortama alışacak ve ötmeye oyun oynamaya başlıcaktır, siz kesinlikle üzerinden ilginizi eksik etmeyin ve devamlı elinize alıştırın.

Petshoptaki kişi 35 gunlukler icindeki kafesten verdi. Orda doğmuş. Hani baska evlerde gordugumuz neseli oten aliskin kuslardan olmadigi icin bir anormallik mi var diye hic keyifli gelmiyor su an bize. Soguk soguk oturuyor kafesinde. Salarsak zaten duvarlarda tavanlarda konacak yer ariyor bulamiyor duşuyor..
Eve yeni geldiyse bence elinize alıştırmadan kafesten çıkarmayın riskli bir hareket olur bu biraz etrafa alışsın önce derim maşallah tatlı kuşa :p;)

Bir de hiç cırıl cırıl ötmüyor. Alışamadığı için mi ki acaba? On kere sesini anca duymuşuzdur. O da videolardan kuş sesi duyunca. Ya da mubişlerin sessiz soyu da oluyor mu?

Bir de hiç cırıl cırıl ötmüyor. Alışamadığı için mi ki acaba? On kere sesini anca duymuşuzdur. O da videolardan kuş sesi duyunca. Ya da mubişlerin sessiz soyu da oluyor mu?
Bizimkisi de öyleydi hiç ölmüyor diye üzülüyordum video açınca ölüyordu bizimkisi de şuan susmuyor valla :D Daha alışmamıştır sabırlı olmak lazım bol bol konuşun kuşunuzla ilgilenin o da geveze olur size alışınca ;)

Bizimkisi de öyleydi hiç ölmüyor diye üzülüyordum video açınca ölüyordu bizimkisi de şuan susmuyor valla :D Daha alışmamıştır sabırlı olmak lazım bol bol konuşun kuşunuzla ilgilenin o da geveze olur size alışınca ;)
Bildiğiniz üzülüyoruz. Sanki hayal kırıklığına ugradik. Hep o videolardaki kuşlardan konu komşudakilerden olsun istiyoruz. Sabirsizlaniyoruz. E bu durumda da ne yapsa bize olumsuz geliyor. Elimdem yem de yedirdim, parmagimda da tuttum, konusuyorum laf da atiyorum. Tamam kendini ordan oraya vurmuyor ama hemen kaciyor tunegine, oyle ucup da gelemiyor yanimiza. Korkuyor otmuyor, cocuklarin da morali bozuluyor. Sabirsizlaniyoruz iste malesef.

Bildiğiniz üzülüyoruz. Sanki hayal kırıklığına ugradik. Hep o videolardaki kuşlardan konu komşudakilerden olsun istiyoruz. Sabirsizlaniyoruz. E bu durumda da ne yapsa bize olumsuz geliyor. Elimdem yem de yedirdim, parmagimda da tuttum, konusuyorum laf da atiyorum. Tamam kendini ordan oraya vurmuyor ama hemen kaciyor tunegine, oyle ucup da gelemiyor yanimiza. Korkuyor otmuyor, cocuklarin da morali bozuluyor. Sabirsizlaniyoruz iste malesef.
Daha yeni almışsabız dediğim gibi kuşu alıştırmadan salmayın daha çok çekinebilir önce yüzünüzü bir tanısın bizimki de tip tip bakardı elime ufak ufak kaçardı yemek bir yemezdi çok kalabalık bir ortamdan gelmişti ama şimdi elimi görünce koşuyor dediğim gibi 1 ay bir sabredin tabi kuştan kuşa alışma süreci değişir bir de kuş salon gibi ailece bulunduğunuz bir yerde yüzünüzü görebilecek bir konumda olsun meyve sebze uzatınca da gelir belki kısaca sabır ilgi ve sabır :D

daha geleli 2 gün olmuş sizi arkadaşlarınızın yanından uzaylılar kaçırıp bir kafese koysa siz 2 günde canciğer kuzu sarması mı olursunuz?biraz sabırlı olun çok güzel bir yavru erkek.gerekli ilgiyi gösterirseniz hemen alışacaktır.iyi bir eğitimle 1 ayda her türlü beklentinizi yerine getirecektir.çocuklarada sabrı öğretir.onlarında canı var,duyguları var robot değillerki.önce elinize alışsın kafes içinde sonra salın.salma işinide kontrolü elinde tutabileceğiniz bir şekilde yapın yoksa hayvan sürekli kaçar.

daha geleli 2 gün olmuş sizi arkadaşlarınızın yanından uzaylılar kaçırıp bir kafese koysa siz 2 günde canciğer kuzu sarması mı olursunuz?biraz sabırlı olun çok güzel bir yavru erkek.gerekli ilgiyi gösterirseniz hemen alışacaktır.iyi bir eğitimle 1 ayda her türlü beklentinizi yerine getirecektir.çocuklarada sabrı öğretir.onlarında canı var,duyguları var robot değillerki.önce elinize alışsın kafes içinde sonra salın.salma işinide kontrolü elinde tutabileceğiniz bir şekilde yapın yoksa hayvan sürekli kaçar.
%1500 katılıyorum

Maşallah güzel erkek tam alışma çağında sağlıkla besleyin

• Beğen
Tepkiler: cey
1 ay'a kadar tepenizden inmeyen yeni yeni konuşmaya bile başlayan kıpır kıpır bi kuş olacak muhtemelen...
İlginizi, sevginizi özellikle temizlik ve bakımını ihmal etmeyin gerisini zamana bırakın.
Sağlıklı beslemeler...

• Beğen
Muhabbet kuşu tam bir sabır ve sevgi işi. Sabır varsa sonunda evin bir parcasi olmus neşe dolu bir can var, sevgi varsa tuyu pisligi dert degil... simdi bir kac tecrubemi paylasmak istiyorum.
Elbetteki evcil hayvan beslemeyi en cok cocuklar icin istiyoruz ama bu masumlar cocuklarin şaklabani degil hic bir zaman da olamaz.cocuklar korkutur sıkar azarlarsa kuşu unutun...
Ikincisi kim ne derse desin bence kuşlarin insana yakini ve kendicinsine yakini olarak iki turu var.insana yakin kus insanla olan her etkinligi merak edip dalmak istiyor. Kendi cinsine yakinlar ise eş istiyor uremek ve insanla pek muhattap olmak istemiyor. Sizinkinin akıbeti en az 2 ay sonra belli olur. Bu mutsuzlugu sessizligi devam ederse eş alin. Kendinizi de yavrunuzu da yipratmayin.
Bol bol konusun sarki soyleyin adiyla seslenin.urkutmeden el gosterin.forumu kurcalayin okuyun. Sabredin. Bunlar gerek...

• Beğen
Hepinize tesekkur ederiz. Fakat Limon cok degisik bi kuştu, kafesten cikip evin belirledigi kosesinde kendi kendine yasamak istedi, İnsana alismak gayesinde degildi ya da biz de ona ısınamadik. Elime gelmeya baslamis fakat ısırmak da istiyordu. Hani su salma kafesten alirken, mulayim olan sizi isirmaz yaziyor ya, Limon oyle bir kus degildi. Ne o bize ne de biz ona alisabildik. Kizim icin sorumlulugu icindi, baktik ki her iki taraf da memnun degil. Şimdi bir maviş edindik. Bakalım nasıl bir sürec sabir bekliyor bizi? Elimizi isirmiyor, rengini cok sevdik ve yeni bir konu actik. Artik degil ısırmak elimizi koparsa dönüsü yok, mavisle omru yettigince yasayacagiz insallah. Hepinize ilginizden dolayi tesekkurler.

Hepinize tesekkur ederiz. Fakat Limon cok degisik bi kuştu, kafesten cikip evin belirledigi kosesinde kendi kendine yasamak istedi, İnsana alismak gayesinde degildi ya da biz de ona ısınamadik. Elime gelmeya baslamis fakat ısırmak da istiyordu. Hani su salma kafesten alirken, mulayim olan sizi isirmaz yaziyor ya, Limon oyle bir kus degildi. Ne o bize ne de biz ona alisabildik. Kizim icin sorumlulugu icindi, baktik ki her iki taraf da memnun degil. Şimdi bir maviş edindik. Bakalım nasıl bir sürec sabir bekliyor bizi? Elimizi isirmiyor, rengini cok sevdik ve yeni bir konu actik. Artik degil ısırmak elimizi koparsa dönüsü yok, mavisle omru yettigince yasayacagiz insallah. Hepinize ilginizden dolayi tesekkurler.
Bu dediğiniz şeyler gayet doğal yeni gelen kuş için.hayırlısı olsun ama o kuş gerçekten güzel bir kuştu sorunun onda olduğu sanmıyorum.çok zor durumda kalmadıkça hayvanların geri verilmesine karşıyım kusura bakmayın.

Geri