Karadeniz Pet

Limonun gagasındaki bu durum mantar belirtisi mi anlamadım :(

Muhammed KARAKAŞ

Meraklı Üye
İlk resimde çok rahat bir şekilde görünüyor. Hastalıkları araştırıyorum muhabbet kuşları ile ilgili, hayvanın hasta bir tarafı var mı çözemedim ya da huylandım bilemiyorum. Sürekli olmasa da kaşınıyor baya. Arada da kafasını öne eğiyor, bekliyor öyle uyumaya yakın. Ama şuanda kafesinde bu şekilde normal duruyor yani, uyku saati geldi çünkü :) Gagasında mantar var mı limonun?

tqct.jpg

0xf4.jpg

fsqx.jpg

evks.jpg

Bir sorun görünmüyor endişe etmeyin

Teşekkür ederim hocam. İlk resimde daha detaylı görünüyor, biraz kavlamış gibi alt tarafı. Resimden biraz daha belirgin gerçekte. Korktum bir sorun var diye :/

Mantar yok kusunuzda

Bencede bir şey yok gibi duruyor kuşta :) Size bir şey söyliyeyim. Böyle internetten hastalıkları, diğer kuş besleyicilerinin başına gelen olayları okudukça paranoyak bir hal almaya başlıyorsun ister istemez. Hani bende karakter olarak böyle çok üstüne titrerim bu tür olaylarda. Sürekli kıllanırım :) Ama sanıyorum ki en iyisi fazla kasmadan, bakımını iyi yapıp kuşu iyi korumak. Gerisini fazla düşünmeden Allaha bırakmak... :)

Sürekli hastalıkları inceleyince insan işkilleniyor, tedirgin oluyor. Merak etmeyin kuşunuzda mantar yok.

Sürekli hastalıkları inceleyince insan işkilleniyor, tedirgin oluyor. Merak etmeyin kuşunuzda mantar yok.

Senyorita sözüne katılıyorum. birşeyi ne kadar çok sorgularsan başına bela alır.........

Evet hocam hastalıkları öğrenmek için araştırma yapıyor, hayvanın her hareketi kıllandırıyor beni artık. Kaşınması falan korkuttu.

Yorum yazan herkese de teşekkür ederim :)

bi sorun görünmüyor gayet saglıklı bir kuş

Benim kuşlarımda kaşınıyor ve gagalarıda öyle. Kaşınması için parazit ilacı kullanın.Parazit olabilir.

Benim kuşlarımda kaşınıyor ve gagalarıda öyle. Kaşınması için parazit ilacı kullanın.Parazit olabilir.

İlacı almıştım hocam, üzerinde dediği gibi haftalık sıkıyorum üzerine ve kafese.

Kaşınma normalse telaşlanacak bir durum yok. Benim kuşlarım da kaşınıyor ve kaşıdıkları yerden tüy kopartırlar. Sorunlu ve ölmüş tüylerini atmak için kaşınıyorlardır. Kuşunuz gayet sağlıklı hiç bir sorunu yok.

Geri