Karadeniz Pet

lütfen Mantar için acil yardım arkadaşlar

• Konbuyu başlatan Cancann
  • Başlangıç tarihi
C

Cancann

Guest
En acilinden en kısa sürede en etkili yöntem nedir arkadaşlar?
ve kuşu bu yöntemle eskisi gibi sağlıklı hale getirebilir miyim?

Oksijen suyu ile temizleyip vazelin sürün 1 haftaya kadar toplar kendini ama çok yarar tedavi bilesiniz...

Teşekkürler...
Bu bildiğimiz oksijenli su dimi yaraya dökünce yakan?
çok yarar derken tavsiye ettiğiniz tedavi çok işe yararmı demek istediniz

Canı çok yanar gözüne kaçırmayın :) ben benim kuşlarımda uyguladım 1 haftada düzeldi tüy dökecektir korkmayın topluyor kendini geri :)

eğer yakmayan birşey olsun derseniz bebeklere kullanılan baticon var bir nevi tendürdiot ondan kullanın ama gerek oksijenli suyu gerekse baticonu kulak çubuğu ile göze ağıza kaçmayacak şekilde uygulayın .. geçmiş olsun

eğer yakmayan birşey olsun derseniz bebeklere kullanılan baticon var bir nevi tendürdiot ondan kullanın ama gerek oksijenli suyu gerekse baticonu kulak çubuğu ile göze ağıza kaçmayacak şekilde uygulayın .. geçmiş olsun

Teşekkürler Mithat abi (arkadaşlar)...

Tavsiyelerinizi uygulayacağım, acaba bu mantar iç organlara da bulaşmış mıdır?

Moderatör tarafında düzenlendi:
iç organlar için Sirkeli su içirin diye bişey duymuştum doğruluk payı nedir? eğer doğruysa bunu nasıl yaparım?

mantar deride nemli olan kısımlarda ( insan bitki ve hayvan farketmez ) sporla üreyen bir canlı ( eğer mantar ise ) dolayısıyla iç organlarda helede sindirim sistemi gibi asitik bir ortamda yaşayamaz .. iç organlarda sadece akciğer zarına yerleşen çok özel bir tür var kardeşim ... yani işin özeti sirkeye filan gerek yok ..

mantar deride nemli olan kısımlarda ( insan bitki ve hayvan farketmez ) sporla üreyen bir canlı ( eğer mantar ise ) dolayısıyla iç organlarda helede sindirim sistemi gibi asitik bir ortamda yaşayamaz .. iç organlarda sadece akciğer zarına yerleşen çok özel bir tür var kardeşim ... yani işin özeti sirkeye filan gerek yok ..

Anladım abi kuşu getirdiğimden beri takip ediyorum yem yiyor gördüğüm kadarıyla ama sürekli tüyleri kabarık nefes alırken kuyruk aşağı yukarı sallanıyor ve dışkısı biraz koyu ve hafif yapışkanımsı bir kıvamda duruyor gibi vs.. böyle bir uş için bu belirtiler normalmidir kısaca geri dönülmez noktada değildir? inşallah abim :/

bence de diğer dostların dediği gibi toparlar kendini sorun çıkmaz sanıyorum eğer olmadı bir antifungal ( fucudin zalain ) gibi bir ilaca bakar dert etme

yok hayır sen bekle bakalım sadece ilk yazdıklarımızı uygula bu dediklerim son çareler hiç acele etmeye gerek yok

yok hayır sen bekle bakalım sadece ilk yazdıklarımızı uygula bu dediklerim son çareler hiç acele etmeye gerek yok

tamam abi bugün petshopçunun verdiği kremi sürdüm yarın baticon sürücem kesin bütün tavsiyelerini yapıcam ilk olarak kuşun kabarma problemi bir geçse içim rahatlayacak göz göregöre ölmesi çok üzer beni ki hiç aklımdan çıkmıo her 5-10dk da bir gidip bakıom kalorifer peteğinede yakın konumlandırdım kuşu

petshopun verdiği krem (alıntı)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:28 -->-> Daha önceki mesaj 22:37 --

Mithat abim bu sabah kuşun son hali acaba ishalmi eğer ishalse elimde Avidiare denilen ilaç var nasıl kullanabilirim?

inşallah geçer:)

Kafesteki hijyene dikkat et mantarin sebeblerinden en baslicasi budur.trosyd mantar kremi alabilirsin eczane lerde mevcut ayaklarina ve mantar olan bolgeye gunduz ve aksam gunde iki kez surebilirsin 5 gun icin toparlayacaktir
Gecmis olsun

Kafesteki hijyene dikkat et mantarin sebeblerinden en baslicasi budur.trosyd mantar kremi alabilirsin eczane lerde mevcut ayaklarina ve mantar olan bolgeye gunduz ve aksam gunde iki kez surebilirsin 5 gun icin toparlayacaktir
Gecmis olsun

Saol berkay kardeşim tedaviye başladım ama neden böyle kabarık durduğunu hala çözemedim göğsünü elliyorum bomboş zayıflamış gibi kuş :/

Geri