Karadeniz Pet

Lutino + DF birleşimi ?

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar ben dün akşam iskenderunda burak isimli değerli bir üretici abiden 1 lutino dişi ve 1 tane DF beyaz erkek yavru kuş aldım. İlerde bu kuşlardan yavru aldığım zaman albinoda çıkabilirmi yoksa sadece şuanda oldukları gibi lutino ve Dfmi yine alırım ?

Ekli dosyalar

• 20170516_221353.jpg
    20170516_221353.jpg
    692.7 KB · Görüntüleme: 149
  • 20170516_221413.jpg
    20170516_221413.jpg
    634.4 KB · Görüntüleme: 139
Albino ve lutino gibi ino mutasyonlar (bunların içinde lacewing ve teksaslar da var) sex linked mutasyon denilen cinsiyete bağlı mutasyonlardir. Bunların devamı cinsiyete bağlı olarak gelir.
Yani söyle ki erkek ino nun altından dışı ino erkek taşıyıcı gelir, disiden de erkek taşıyıcı gelir.

Sizin çiftinizde eğer df erkekde ino taşıyıcılik yoksa bunlardan kırmızı göz ino yavru gelmeyecek. Ino taşıyıcı erkek ve normal disiler gelecektir.

Erkek bi spangle varyasyonu olduğu için gelecek yavrular içinde normal kanat df veya spangle yavrular olabilir ama ino özellikleri yukarıda bahsettigim şekilde olacak.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Albino ve lutino gibi ino mutasyonlar (bunların içinde lacewing ve teksaslar da var) sex linked mutasyon denilen cinsiyete bağlı mutasyonlardir. Bunların devamı cinsiyete bağlı olarak gelir.
Yani söyle ki erkek ino nun altından dışı ino erkek taşıyıcı gelir, disiden de erkek taşıyıcı gelir.

Sizin çiftinizde eğer df erkekde ino taşıyıcılik yoksa bunlardan kırmızı göz ino yavru gelmeyecek. Ino taşıyıcı erkek ve normal disiler gelecektir.

Erkek bi spangle varyasyonu olduğu için gelecek yavrular içinde normal kanat df veya spangle yavrular olabilir ama ino özellikleri yukarıda bahsettigim şekilde olacak.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla ne yalan söyliyim pek bişey anlamadım daha açık çekilde söyleyebilirmisiniz. Sabah kuşları aldığım abiye sordum bunların anne babalarını falan hepsini 1 sarı 1 beyaz olarak ayarlıyorum dedi.