Karadeniz Pet

Lutinoma eş arıyorum

Canan Şentürk

Yeni Üye
Lutinom dişi arkadaşlar. Yaklaşık 6 aylık. Yanına eş almak istiyorum. Havalar soğuk olduğu için onu dışarıya çıkartamam. Eşini ben seçmek durumundayım. Sizce nasıl bir tercih yapmam lazım? Gerek renk gerekse diğer bakımlardan.

Ekli dosyalar

• InShot_20181005_230806333.jpg
    InShot_20181005_230806333.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 38
Kuşunuzun eşini beğenmeme ihtimali de var. Genellikle baskın ve iri olması gerek yaşı da 1 yaşına yakın veya o civarlarda olması iyi olur.

Size tavsiyem ufak bir kutuya koyup delikler açıp öyle götürmeniz veya kafesle götürüp arabayla gidebilirsiniz arabanız varsa ve eş seçtirmeniz. Yavru almak istiyorsanız dişinin isteyeceği bir erkekle yavru alması daha iyi olacaktır herşey dişiye bakıyor normalde.

Size tavsiyem ufak bir kutuya koyup delikler açıp öyle götürmeniz veya kafesle götürüp arabayla gidebilirsiniz arabanız varsa ve eş seçtirmeniz. Yavru almak istiyorsanız dişinin isteyeceği bir erkekle yavru alması daha iyi olacaktır herşey dişiye bakıyor normalde.
İmkanlarımı değerlendiririm. Sağolun.

Maşallah rengi çok hoş. Tüyü kadar ömrü olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Limon gibi çok tatlı:Den iyisi kendisi seçmesi ama olmuyorsa 1 yaşında ondan daha iri bir erkek alırsanız belki olur.

Kuşunuz lutino olduğu için bence her renk yanına yakışacaktır. özellikle lacivert tonlardaki bir muhabbet kuşu :)

Elimde tam ona göre ve yaşıtı olan bir erkek var aslında. Kardeşi rainbow kendisi mavi beyaz pullu ama hangi sehirdesiniz belirtmemissiniz?

petshop vs gibi yerlere götürmeyin. bunun birbir hastalıgı paraziti var. ayrıca evde de büyüyen kuşa iyi gelmez o tecrit hapishanesi.

@Levent ACAR ile aynı fikirdeyim ino kanı bir eş olabilir.