Karadeniz Pet

Mübişimin neyi var?

Paşa ve Şila

Yeni Üye
Selam arkadaslar kusumun kafesinde bugun sari sulu diskilar gördüm sürekli uyuyor ve tüylerini kabartiyor ilgilendigimde hareketleniyor yaninda durursam ben verirsem yem yiyor yanindan ayrilirsam yemiyor hareketsizce duruyor sizce neyi var ve ne yapmalıyım endiselenmeliyim ?

Ekli dosyalar

• 1563539955821830663345529826684.jpg
    1563539955821830663345529826684.jpg
    846 KB · Görüntüleme: 21
  • 15635399877245510769076650641769.jpg
    15635399877245510769076650641769.jpg
    701.1 KB · Görüntüleme: 22
Tam dolu suluğuna üç damla elma sirkesi damlatın. Altını değiştirin. Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Kca
Tam dolu suluğuna üç damla elma sirkesi damlatın. Altını değiştirin. Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?
Şuanda iyiyiz sanki ötüyor ve hareketlendi öyle olduktan sonra hemen vitamin verdim ve yemini degistirdim dün aksam kafesini temizlerken suya girdi ben hemen aldim kafesine koydum üzerini örttüm soguk almasin diye sanirim ondan oldu suanda cok şükür iyiyiz gibi bir degisiklik olursa yazarim ilgiliniz alakanız icin tesekkur ediyorum

Ekli dosyalar

• 15635492023015465207274702518514.jpg
    15635492023015465207274702518514.jpg
    942.7 KB · Görüntüleme: 20
Oy maşallah nasıl da yakışıklı :)
Yine de önlem amaçlı da olsa suyuna 2 3 damla elma sirkesi normalde de verebilirsiniz sorun olmaz.
bugüne kadar hiç sirkeli su vermedim sadece vitamin veriyorum ilk defa böyle hasta oldu suanda halsizligi atlattik sadece sürekli kendini kasiyor cok ötmuyor konuşmuyor sakin gözlemliyorum ne yapacagimi bilemedim arada sirkeli su veririm önerinizi dikkate aldım tesekkur ediyorum

bugüne kadar hiç sirkeli su vermedim sadece vitamin veriyorum ilk defa böyle hasta oldu suanda halsizligi atlattik sadece sürekli kendini kasiyor cok ötmuyor konuşmuyor sakin gözlemliyorum ne yapacagimi bilemedim arada sirkeli su veririm önerinizi dikkate aldım tesekkur ediyorum

Ben de yeni öğrendim aralikli olarak vitamine ek prebiyotik de vermek gerekiyormuş, vermemistim hiç. Veteriner antibiyotik kullandı mutlaka ver diyince araştırdım ki buradaki üstadlarim söyledi meğer düzenli olarak prebiyotik kullaniyorlarmis. Onu da paylasiyim dedim bilmiyorsunuzdur belki diye. Bir araştırın. Sirkeyi de bakterileri, bagirsaktaki parazitleri falan önlemek amacıyla veriyorum tuylerine de iyi geliyor diyorlar bir de bikac hastaligi önluyormus ama ben çok sık vermiyorum oyüzden ne aralıklarla vermek gerekir çok hakim değilim fazlası da zarar çünkü zayıflamasına sebep olur. @Hayvansever03 ne sıklıkla verilir sirke daha iyi hakimdir. Elma sirkesi olsun buarada mümkün olduğunca doğal olursa iyi olur.

Ben de yeni öğrendim aralikli olarak vitamine ek prebiyotik de vermek gerekiyormuş, vermemistim hiç. Veteriner antibiyotik kullandı mutlaka ver diyince araştırdım ki buradaki üstadlarim söyledi meğer düzenli olarak prebiyotik kullaniyorlarmis. Onu da paylasiyim dedim bilmiyorsunuzdur belki diye. Bir araştırın. Sirkeyi de bakterileri, bagirsaktaki parazitleri falan önlemek amacıyla veriyorum tuylerine de iyi geliyor diyorlar bir de bikac hastaligi önluyormus ama ben çok sık vermiyorum oyüzden ne aralıklarla vermek gerekir çok hakim değilim fazlası da zarar çünkü zayıflamasına sebep olur. @Hayvansever03 ne sıklıkla verilir sirke daha iyi hakimdir. Elma sirkesi olsun buarada mümkün olduğunca doğal olursa iyi olur.
Rica edersem benim formuma bakarmısınız benim kuşum hastamı bilmiyorum

Haftada bir olabilir. Hasta olmayan kuşa tam dolu suluğa bir iki damla ideal.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Geri