Karadeniz Pet

Mürekkep Balığı Bozuk Olabilir Mi ?

RockyveCharlotte

Paylaşımcı Üye
Herkese merhaba

Çift kuşumun kafesinde standart boy mürekkep balığı kemiğim var. Haziran ayında almıştım. Aldığımdan beri sadece yüzde 20 sini filan yediler. Nerdeyse olduğu gibi duruyor, forumda patara kütüre kemiği bitiriyorlar diye başlık açan arkadaşlar var. Mürekkep balığı kemiği bayat olabilir mi ? Mineral blok da var ona daha ilgililer, onu tükettikleri içinmi kemiği es geçiyorlar ?

Merhaba. Benim kuşlarım da kafeslerindeyken çok az tüketiyorlar, küçük parçalar haline getirip yemliklerine karıştırmaktan başka bir çare bulamadım. Kalamar kemiğinin bozulduğunu daha önce görmedim, bozulacağını da düşünmüyorum sonuç olarak bir hayvanın kemiği. Ben bozulmasından çok hijyen konusunda endişe ediyorum, biraz da o yüzden kafeslerinden kaldırdım (çünkü çok uzun bir süre bekliyor) Sadece bir kez yumuşadığı fark ettim, onu da Petshoptan açık olarak almıştın çöpe attım kuşlarıma vermedim.

Merhaba. Benim kuşlarım da kafeslerindeyken çok az tüketiyorlar, küçük parçalar haline getirip yemliklerine karıştırmaktan başka bir çare bulamadım. Kalamar kemiğinin bozulduğunu daha önce görmedim, bozulacağını da düşünmüyorum sonuç olarak bir hayvanın kemiği. Ben bozulmasından çok hijyen konusunda endişe ediyorum, biraz da o yüzden kafeslerinden kaldırdım (çünkü çok uzun bir süre bekliyor) Sadece bir kez yumuşadığı fark ettim, onu da Petshoptan açık olarak almıştın çöpe attım kuşlarıma vermedim.

Evet kirleniyor , kirlenen kısımları kazıyarak temizliyorum hatta biten yüzde 20 nin yüzde 10 u benim kazımamdan kaynaklı :rolleyes:

Bozulma diye bir sey yok sadece tazelik durumu söz konusu bunuda kusların ayırt edecegini düsünmüyrm

Açık değildi. Paketli aldım ama bilmiyorum taze mi değil mi.

Evet kirleniyor , kirlenen kısımları kazıyarak temizliyorum hatta biten yüzde 20 nin yüzde 10 u benim kazımamdan kaynaklı :rolleyes:

Siz de benim gibi küçük parçalar haline getirerek yemliklerine karıştırabilirsiniz.

Benimkiler yemi seçip atarlar kemiği,anca toz haline getirip yumurta kabuğu gibi mamaya katarım öyle yerler heralde ama çok mühim değilse böyle yesinler azar azar çok şükür şuan için keyifleri sağlıkları yerinde.

Benimkiler yemi seçip atarlar kemiği,anca toz haline getirip yumurta kabuğu gibi mamaya katarım öyle yerler heralde ama çok mühim değilse böyle yesinler azar azar çok şükür şuan için keyifleri sağlıkları yerinde.

Maşallah, sağlıklı olmalarına sevindim. Gereken besin değerlerini zaten mineral bloktan alıyorlar, az da olsa yemeleri yeterli olur. Benimkiler Allah'tan fark etmiyorlar arada kaynıyor :D

Emeklerinizden dolayı teşekkür ederiz :cool:
Hocam bu mürekkep balığı kemiği harbi mürekkep balığı kemiğimi yoksa atmasyonmu. Benim aldığım eurogold du galiba eurogold yerli firma. Bizde buna uğraşçaklarını sanmıyorum, ithaldir büyük ihtimal Asya ülkelerinden.

Hocam bu mürekkep balığı kemiği harbi mürekkep balığı kemiğimi yoksa atmasyonmu. Benim aldığım eurogold du galiba eurogold yerli firma. Bizde buna uğraşçaklarını sanmıyorum, ithaldir büyük ihtimal Asya ülkelerinden.
Herşeyin klonunu yapıyorlar artık o yüzden güvenilir yerlerden alışveriş yapmak lazım, alçıdan vs kalamar kemiği yapılabilir. Kalamar kemiginin kötü bir kokusu vardır, kokusu kötü ise kalamar kemiğidir.

Mürekkep balığı kemiği, gerçekten balığın kemiğidir. Bazı kişilerin balıkçılardan temin ettiğini gördüm. Sahillerde kolaylıkla bulabilen bir şey fakat her şey gibi bunu da ithal ediyor olabiliriz. Daha da kötüsü @ADRIAN'ın da dediği gibi sahte de olabilir :)

Geri