Karadeniz Pet

M. Kuşu yanak lekesi rengi ve tüy renkleri

LeylaKaya

Yeni Üye
Merhabalar 11.01.2021 tarihinde limon adlı 1 yaşında oğlumuz kaçtı 5 gün sonra büyük çabalar sonucu bulduk fakat gittiği ev mesafeli ve bir gecede dışarıda kalmış. Haberlere çıktık aile bizi orada görmüş buraya aynı tarihte çok benzeyen bir kuş sığındı perişan haldeydi bakın dedi gittik limonuma aşırı benziyordu o aileye asla dokunmasına izin vermediği halde bizden önce kaçtı sonra kızımın parmağına geldi ve benim limonum aynalara aşıktı o ailede sadece aynanın karşısında kendini keyifli hissetti orda bir saat duruyor dedi biz limon olduğunu düşünerek aldık o heyecanla aşırı derece de ürkek olmasına rağmen bize ufak ufak yakınlık gösterdi veterinere götürdüm hemen başkasının kuşunu alır da limonumu aramayı bırakırım diye korktum ve veterinerde cere simetrisi rengi ve renk dağılımı aynı bu kadar tesadüf milyonda bir okur bu sizin kuşunuz bence dedi ürkekliği yaşadığı karmaşıklık ve korkusundan zamanla düzelir dedi benim aklıma takılan şu limon evden kaçmadan önce tüyleri daha koyu sarı idi hafif koyu yeşillenmeleri vardı ve yanak leke renkleri beyaz ie gri karışımı idi şimdi bulduğumuz kuşun yanak rengi gri mavimsi ve tüy rengi sarı ve yeşili daha açık bu kaçtığı zamanda bu değişikliğe uğraması mümkün mü yani hem böyle bir tesadüf olması çok zor diyorum hemde bu değişikliğe şaşırıyorum bize geldiğinden beri ürkekliği in daha hafiflemesi de o olma ihtimalini yükseltiyor ama kafm karıştı ne düşünüyorsunuz limonum olmasada bakacağım tabiki ama limonumu aramaya devam etmelimiyim

Eklemeye çalıştığınız dosya çok büyük diyor hangi resmi koymaya çalışsam

ekran fotosu deneyin ve ayna vermeyin hem fiziksel hemde mental olarak zararlıdır

ekran fotosu deneyin ve ayna vermeyin hem fiziksel hemde mental olarak zararlıdır
Kendisi banyodaki ve diğer odalardaki aynaların yerini biliyor orada gidip kendini seviyordu sürekli açık olduğu ve bizle beraber evde gezdiği için evi de iyi tanıdığı için sıkıntı olmuyordu genelde omzumuza üstümüzde olurdu ve ben foto atmayı başaramadım ya ama şu bilgileri de ekleyeyim limonun parmakları inceydi diğer kuşlara göre ve dişi ile karıştırılıyordu resimlerde bu dişi diyen olmuştu ama erkekti bu kuşta aynı parmakları ince ve dişi ile karıştırıldı ama bu da erkek bir de dışkı boyutu limonun da başka kuşlara göre küçüktü bunun da öyle her ikiside yerli yani bu kadar tesadüf olur mu ki evet yanak lekesi ile tüy rengi bir ton değişik ama bu kadar da benzerlik var yalnız şuan asla ne tlfna ne aynaya öyle sevinmiyor çok durgun yem yemesinde sorun yok çok şükür psikolojik olarak korktuğu için bu değişiklikler normal diyorlar ama kaç günde bize eskisi gibi olur acaba ve bu kuşun gözündeki beyaz oranıyla limonun kide aynı yani aynı yaşlar belli 1 yaşında bir kuş sonradan konuşmayı falan öğrenir mi bu kul bir süre sonra lmın gibi konuşmaya başlarsa kesn limon dur değil mi