Karadeniz Pet

M.kuşum cama ve avizeye kafayı taktı

atcmrd

Yeni Üye
Merhaba 4 gün önce 20 günlük bir çek muhabbet kuşu bakmaya başladım. Çok uysal daha hiç ısırmadı, ilk günden kafasını sevdirmeye başladı. Önce kafesin içinde parmağımla sevmeye başladım iki gündür salonda dışarı salıyorum uçsun diye. Ama sıkıntı çıkar çıkmaz camın kenarına konup dışarıyı seyrediyor ötüyor. Parmağımı ayaklarının dibine koyunca çıkıyor ama 3 cm uzaklaştırınca kaçıyor. Tülü çekiyorum konamayınca da avizeye girip tırmanıyo yine çıkmıyo asla. Kafesinin yanına da tünek felan yaptım ama cama ve avizeye aşırı taktı kafayı. Nasıl elime gelmesini çağırınca gelmesini veya omzumda durmasını sağlayabilirim? Yani dışarıda elime zaten gelmiyor. Seviyorum konuşuyorum ama şu an hiç takmıyo yani beni 😄 dal darısı da hiç umurunda değil bu arada

Sanki birisi kendi muhabbet kuşumu anlatıyor 🤣bunun çözümü kendi haline bırakmak ben 2,5 yıldır alıştım.Beyefendi free takılıyor sanki biz onun kuşlarıyız 🤣

Sanki birisi kendi muhabbet kuşumu anlatıyor 🤣bunun çözümü kendi haline bırakmak ben 2,5 yıldır alıştım.Beyefendi free takılıyor sanki biz onun kuşlarıyız 🤣
😄 Yani tutmak da istemiyorum korkmasın yavrum diye ama bir saattir avizede o ban bakıyo ben ona 😄

Çıngırağı var ama daha alışmadı, e kafesinin etrafına değişik tüneller taktım felan ama avizede ve dışarı daha cazip geliyo heralde 😄tülü çektim geri açtım sonra tüle gelip tutunamayıp düşüyo havada elimi uzattım elimi tutundu kaç kere. Bir de daha minicik bebek yani kıyamıyorum da düşmesine çarpmasına felan

Ekli dosyalar

• IMG_20210416_101020.jpg
    IMG_20210416_101020.jpg
    723.8 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20210415_163949.jpg
    IMG_20210415_163949.jpg
    800.7 KB · Görüntüleme: 21
Nasıl alıştırıcam ben bu yavruyu 😂 düzelir mi sonra?

Kıyamam ya maşallah çok sevimli meraklı işte 🤣

eh zaten bu olay çoğu muhabbet kuşu bakanın başına gelmiştir ama yaralanma fln olursa kuşunuzu başka odada salın

Geri