Karadeniz Pet

M. Kuşum Salıncağına Yatıyor ve Titriyor, Baktığımız Zaman Düzeliyor

limonuyuyor

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, muhabbet kuşum burada videodaki gibi, salıncağına yatıyor ve titriyor. Yanına gittiğimiz zaman yahut baktığımızı anladığında düzeltiyor kendini. Ayrıca yaşlı bir kuşum var, tahminlerimize göre 4 yaşında. Maalesef çok fazla ilgi gösteremiyoruz. Onunla alakalı olabilir mi? Yemini yiyor, suyunu içiyor. Çoğu kez kaşınırken görüyorum. Tüy değiştirme dönemindeydi sanırım şu an çok gözükmüyor yeni tüyler, ayrıca aynı linke yakından fotoğrafını da koyuyorum. Lütfen bu konuda bilgisi olan biri yardım edebilir mi? Ne yapmak istiyor ya da bir rahatsızlığı mı var? Teşekkür ederim şimdiden.

Arkadaşlar bir de sürekli ağzını açıp kapatıyor. Onu eklemeyi unutmuşum.

Fotoğrafta iyi gibi ama videoda biraz kötü duruyor kabarıklığı var. Dışkıları nasıl? Altına temiz birşey koyup biraz dışkı yaptıktan sonra onun fotoğraflarınıda paylaşabilirseniz daha iyi olur.

Arkadaşlar bir de sürekli ağzını açıp kapatıyor. Onu eklemeyi unutmuşum.
Sürekli tekrarlıyorsa solunum yoluyla alakalı bir sıkıntısı olabilir. Çünkü videoda da kendini kabartarak duruyor. Uçarken de nefes nefese kalıyorsa Petshoptan Biyoteknik avi-astım alıp 5-6 gün kullanmayı dener misiniz? Bakalım işe yarayacak mı?

Fotoğrafta iyi gibi ama videoda biraz kötü duruyor kabarıklığı var. Dışkıları nasıl? Altına temiz birşey koyup biraz dışkı yaptıktan sonra onun fotoğraflarınıda paylaşabilirseniz daha iyi olur.
Normaldede altına kağıt havlu seriyoruz. Burada sanırım bikaç gün değiştirmemişler. Buyrun fotoğraf . Ayrıca kuşun gagası kahverengi olmuş. Neden olmuş acaba. Hasta galiba, mantar olunca böyle oluyormuş. Bi bilginiz var mı?

İsmail Bey cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Normaldede altına kağıt havlu seriyoruz. Burada sanırım bikaç gün değiştirmemişler. Buyrun fotoğraf . Ayrıca kuşun gagası kahverengi olmuş. Neden olmuş acaba. Hasta galiba, mantar olunca böyle oluyormuş. Bi bilginiz var mı?
Dışkılardan anladığım kadarıyla enfeksiyon var sanırım. Mantar konusunda emin değilim. @Recai SULAMİS hocam daha doğru teşhis koyucaktır.

Videoda hasta gibi ama fotoğraflarda iyi. Kabarık değil ve tüyleri gayet sağlıklı. Mantar var ise eğer antifungal kullanmanız gerekir ama bu biraz ağır bir ilaç, kesin teşhis olmadan vermeyin bence.

Bir yerde suyuna biraz sirke koyun deniyordu,bu konuda ne dersiniz? Vaktiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Bir yerde suyuna biraz sirke koyun deniyordu,bu konuda ne dersiniz? Vaktiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.
Mantar değil kuşunuz dişi ve kızışmaya başlamış. Ama dışkılar problemli. Kuşunuzun kafesinin altına petshoptan ızgara alıp koyarsanız daha iyi olur bu şekilde dışkıyla temas ediyor, farklı enfeksiyonlara yol açabilir.

Geri