Karadeniz Pet

M. Kuşumun Göz Çevresi Kızardı ve Sulanıyor, Nefes Alırken Tık Tık Diye Ses Çıkarıyor, Kuyruk Atması Var ve Burnu Tıkalı + Akıntısı Var

8bitlikadam

Yeni Üye
Yaklaşık 1,5 hafta önce veterinere nefes zorluğu şikayetiyle götürdüm. Röntgen çekildi ve ciğerinde bir enfeksiyon oluştuğu görüldü. Düzenli olarak adını bilmediğim birkaç vitamin kullanıyor. Suyuna damlattığım ve gagasından bizzat içirdiğim vitaminleri var. Haftalardır kendini kaşımaktan oyun oynamaya bile mecali kalmıyor, gözlerinin çevresi kaşımaktan tüy döküntüsü yaşadı kızardı ve sulandı. Uyumaya çalışırken tık tık diye ses çıkarıyor. Ayrıca boynunda baloncuk gibi şişip sönen bir yer var. Nefes alırken kuyruğu bir aşağı bir yukarı gidip geliyor. Burun akıntısı var bu yüzden daha zor nefes alıyor.

Açıkçası veteriner çok ilgilenmedi. Üstüne bir sürü para aldı benden. Para hiç önemli değil orada değilim ama burada bir can söz konusu. Bir öneriniz var mıdır ne yapayım? Vitaminler olsun, bakımı olsun, hiçbir bilgim yok. Yalnız bırakmamaya çalışıyorum, oyun oynaması için uğraşıyorum ki kafası dağılsın falan, daha ne yapacağımı şaşırdım. Bu hayvancağız ölürse benim en büyük vicdan azabım olacak çünkü benim yüzümden hastalandı.

kuşş.jpg

Dipnot: Videosunu da çektim, isteyene özelden gönderebilirim. Siteye video ekleyemedim.

Dipnot: Videosunu da çektim, isteyene özelden gönderebilirim. Siteye video ekleyemedim.

youtube a yükleyip link atarsanız bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Birde hangi ilaçları verdi veteriner, resimlerini falan yüklerseniz kullanıp kullanmamanız gerekenleri belirlerler. Çok geçmiş olsun, inş sağlığına kavuşur...boynundaki şişliğin fotosunu da atın lütfen

Yaklaşık 1,5 hafta önce veterinere nefes zorluğu şikayetiyle götürdüm. Röntgen çekildi ve ciğerinde bir enfeksiyon oluştuğu görüldü. Düzenli olarak adını bilmediğim birkaç vitamin kullanıyor. Suyuna damlattığım ve gagasından bizzat içirdiğim vitaminleri var. Haftalardır kendini kaşımaktan oyun oynamaya bile mecali kalmıyor, gözlerinin çevresi kaşımaktan tüy döküntüsü yaşadı kızardı ve sulandı. Uyumaya çalışırken tık tık diye ses çıkarıyor. Ayrıca boynunda baloncuk gibi şişip sönen bir yer var. Nefes alırken kuyruğu bir aşağı bir yukarı gidip geliyor. Burun akıntısı var bu yüzden daha zor nefes alıyor.

Açıkçası veteriner çok ilgilenmedi. Üstüne bir sürü para aldı benden. Para hiç önemli değil orada değilim ama burada bir can söz konusu. Bir öneriniz var mıdır ne yapayım? Vitaminler olsun, bakımı olsun, hiçbir bilgim yok. Yalnız bırakmamaya çalışıyorum, oyun oynaması için uğraşıyorum ki kafası dağılsın falan, daha ne yapacağımı şaşırdım. Bu hayvancağız ölürse benim en büyük vicdan azabım olacak çünkü benim yüzümden hastalandı.

Ekli dosyayı görüntüle 47667
Nefes alırken kuyruğunu titretmesi solunum rahatsızlığından olabilir kuşunuz ceryanda kaldımı acaba hiç durumu ciddi geçmiş olsun veterenerlerin çoğu kuşlardan anlamıyor kuşlardan anlayan veterenere götürün benim kuşumdada kuyruk titretmesi var şuan kendi kendine geçti ama tedbirli olacam daha önce veterenere kuyruk titremesi şikayetiyle başvurmuştum tek olmasından kaynaklı strestrnde olabilir dedi ikinci seçenek olarakta vitaform diye vitamin var onu suyuna damlat dedi çok şükür strestenmiş yanına erkek kuş aldığımda geçti ama sizinki büyük ihtimal solunum ya da soğuk algınlı arkadaşın dediği gibi video atsanız iyi olur muhabbet kuşlarından anlayan başka veterenere götürün kafesini yemliğini suluğunu ne olur olmaz değiştirin birde dışkısına bakalım başka hastalığı var mı diye

Geri