Karadeniz Pet

Arif Çıtak

Yeni Üye
Benim ele alışmış bir erkek kuşum vardı muhtemelen 2 buçuk yıldır benimle birlikte.Kuşuma bir eş almaya karar verdim ve aldım,kuşa bir baktım yumurtası var hemen kuşçuya gidip eşini değiştirdim.Erkek kur yapmaya felan başladı ama dişi gagalamaya çalışıyordu.Bunlara kızıştırıcı,mama,vitamin aldım.Erkek,dişi gagaladığı için fazla yaklaşamıyor ama genellikle yan yana duruyorlar.(erkek dişiye yem veriyor dişi yemi alıyor,dişi yem vermiyor,yuvalık taktım ve kuşlar tüye gireli 1 hafta oldu)uzun yazdım ama lütfen ne yapacağım konusunda yardım edin.:(

Ekli dosyalar

• 1503257949815-292130694.jpg
    1503257949815-292130694.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Eğer başka kafesiniz varsa ayırıp yanyana koymayı deneyin bakalım dişi ne yapacak. Kuşlarda eşi seçen dişidir. Erkek kendisini dişiye beğendirmeye çalışır. Yanlış anlamayın, kuşunuz çirkin demiyorum:) ama dişinin erkeğe ısınması lazım. Muhtemelen henüz beğenmediği için gagalayıp uzaklaştırmaya çalışıyordur.

Eğer başka kafesiniz varsa ayırıp yanyana koymayı deneyin bakalım dişi ne yapacak. Kuşlarda eşi seçen dişidir. Erkek kendisini dişiye beğendirmeye çalışır. Yanlış anlamayın, kuşunuz çirkin demiyorum:) ama dişinin erkeğe ısınması lazım. Muhtemelen henüz beğenmediği için gagalayıp uzaklaştırmaya çalışıyordur.
Başka kafesimde yok

Eğer kafes yoksa ve alamayacaksınız iki ihtimal var: Ya bekleyip birbirlerini alışması için dua edeceksiniz(dikkatli olmalısınız, birbirlerine zarar verebilirler) ya da bu dişiyi de verip daha sakin karakterli veya anlalabileceği bir dişi bulacaksınız

Eğer kafes yoksa ve alamayacaksınız iki ihtimal var: Ya bekleyip birbirlerini alışması için dua edeceksiniz(dikkatli olmalısınız, birbirlerine zarar verebilirler) ya da bu dişiyi de verip daha sakin karakterli veya anlalabileceği bir dişi bulacaksınız
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için tüyden çıkana kadar bekleyeceğim alismazlarsa değiştireceğim çok sağolun :)

Vitamin takviyesi yapın, yarın sabah eğer vaktiniz varsa yumurta maması hazırlayın. Ancak hava sıcak olduğu için sadece birkaç saat kafeste tuttuktan sonra alıp atın, bozulup kuşların sağlığını bozmasın

Geri