Karadeniz Pet

Mama olarak hazır bebe maması

Pamir GÜLMEZ

Paylaşımcı Üye
Bugün yüz yüze konuştuğum bir üretici kuşlarına meyveli bebelac kavanoz mama vermeye başladığını ve kuşların daha enerjik , tüylerinin daha parlak olduğunu söyledi .

bebelac bebe mamasını kuşuna kullanan ya da bu konu hakkında fikri olan biri var mı acaba ?

Kavanoz mamaları genelde meyveli veya tahıllı püre mamalardır. Anne babasının beslemediği veya gelişimi yavaş olan veya destek olması için üreticiler tarafından yavrulara verilir. Bu mamalar elle besleme mamalarını bulamayan veya temin edilemeyen zamanlarda yapılır genelde. Mutlaka yapılacak demek yanlış olur. Tercih meselesi.

Kavanoz mamaları genelde meyveli veya tahıllı püre mamalardır. Anne babasının beslemediği veya gelişimi yavaş olan veya destek olması için üreticiler tarafından yavrulara verilir. Bu mamalar elle besleme mamalarını bulamayan veya temin edilemeyen zamanlarda yapılır genelde. Mutlaka yapılacak demek yanlış olur. Tercih meselesi.
1 yaşındaki kuşa mama yerine kullanmak nasıl olur Üstad ?

İçeriklerinin ve miktarlarının kuşun sindirimine uygun olup olmadığına bakacaksınız.Uygunsa gerekli miktarda verilirse bir problem yok ama yinede başlarda çok az vermekte ve gözlemlemekte fayda var.Kaliteli hazır kuş mamaları da fiyatı çok yüksek değil 1 kilosu bile üreme dönemi dışında uzun süre götürüyor.1 çorba kaşığı kuş maması bile haftada 2-3 kez verdiğini düşünürsek bir kuş için günlük bir çorba kaşığı yetiyor diyebilirim.

Kullanan arkadaşlar tekrar yazarsa çok iyi olur. Memnun kalan olursa bende 3 aylık kuşuma arada bir vermeyi düşünürüm..

Bence de macera aramaya gerek yok. Oldu olacak ona bir süt anne bulun ve sütünü sağarak verin. Kanatlı biyolojisi ve sindirim sistemi memelilerinkinden farklıdır. Mesela laktozu sindiremezler. Bebelacta da muhtemelen laktoz var. Profesyonel mama markaları aylarca belki yıllarca üzerinde çalışarak mama üretiyorlar. Sizce gerek var mı maceraya ?

Bence de macera aramaya gerek yok. Oldu olacak ona bir süt anne bulun ve sütünü sağarak verin. Kanatlı biyolojisi ve sindirim sistemi memelilerinkinden farklıdır. Mesela laktozu sindiremezler. Bebelacta da muhtemelen laktoz var. Profesyonel mama markaları aylarca belki yıllarca üzerinde çalışarak mama üretiyorlar. Sizce gerek var mı maceraya ?
Macera aramak gibi düşünmeyin lütfen bunu.. Peki sizce biz biricik dostlarımızın kötülüğünü ister miyiz? Araştırıyoruz ve takdir edersiniz ki en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

İyi niyetinizi anlıyorum. Ve sizi eleştirmek için yazmadım. Bu ve benzeri uygulamaların geeeksiliğini vurgulamak istedim.

İyi niyetinizi anlıyorum. Ve sizi eleştirmek için yazmadım. Bu ve benzeri uygulamaların geeeksiliğini vurgulamak istedim.
Yanlış anlamanızı istemiyorum sözüm meclisten dışarı fakat bende bu foruma yeni katılanlardanım. Ve inanın bana burada ki bir çok bilgi sahibi arkadaş sorularımızı yanıtlarken sanki bizde onlar kadar tecrübeliymişiz gibi fazlasıyla üstü kapalı cevaplar veriyor kimi zaman tersliyorlar üstelik.. Bu da bizim açımızdan yararlı ve açıklayıcı olmuyor maalesef. Ben buna karşı olduğumu belirtmek istiyorum. Mamayla ilgili de yanıtınız için teşekkürler...

Yanlış anlamanızı istemiyorum sözüm meclisten dışarı fakat bende bu foruma yeni katılanlardanım. Ve inanın bana burada ki bir çok bilgi sahibi arkadaş sorularımızı yanıtlarken sanki bizde onlar kadar tecrübeliymişiz gibi fazlasıyla üstü kapalı cevaplar veriyor kimi zaman tersliyorlar üstelik.. Bu da bizim açımızdan yararlı ve açıklayıcı olmuyor maalesef. Ben buna karşı olduğumu belirtmek istiyorum. Mamayla ilgili de yanıtınız için teşekkürler...
Aslında haklısınız. Bazı şeyler bilinmeki diye düşünüyoruz. Ve önemli sıkıntılar doğuran basit hatalar bizi biraz geriyor :D Uyarınız için de ayrıca teşekkürler bundan sonra daha dikkatli olacağım.

Geri