Karadeniz Pet

mamayı neden yemiyorlar?

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
gayet çekici enfes mama hazırlıyorum ama kuşlarım yemiyor. yemlik bölmesine koyduğumda yüzüne bile bakmıyorlar, kafes içine taktığımda da yemiyorlar, yemliklerini çıkarırsam mecburen açlıktan tadına bakıyorlar.
ne yapabilirim.kuru mamayı [MENTION=11442]Muhammet[/MENTION] Çelik ten almıştım. kendi hazırladığım mama tozunda da aynı etkiyle karşılaşıyorum.
tozu, yumurta+havuç+marul rendesiyle karıştırıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zorla yiğicek diye bişey yok bence zamanla yer üstüne sevdiği bi meyve varsa koyun birde öyle deneyin veyağ yeşillik

gayet çekici enfes mama hazırlıyorum ama kuşlarım yemiyor. yemlik bölmesine koyduğumda yüzüne bile bakmıyorlar, kafes içine taktığımda da yemiyorlar, yemliklerini çıkarırsam mecburen açlıktan tadına bakıyorlar.
ne yapabilirim.kuru mamayı [MENTION=11442]Muhammet[/MENTION] Çelik ten almıştım. kendi hazırladığım mama tozunda da aynı etkiyle karşılaşıyorum.
tozu, yumurta+havuç+marul rendesiyle karıştırıyorum

Marul koyma. birde yumurta ve havucu robotta mı çekiyorsun? yumurtanın sarısını kullanıyor musun?

mama ununda tarçın var diye biliyorum. [MENTION=11442]Muhammet[/MENTION] çelik'in sattığı mama dan kullaıyorum.
küçük ince rendem var. havucu ince ince rendeliyorum eğer iri ise bıçakla ufalıyorum sonra suyunu sıkıyorum kuru olsun diye. yumurtanın beyazını da rendeliyorum, sarısını direk eziyorum. marulu da bıçakla ufalıyorum

yumurta sarısını kullanmahavucunda suyunu sıkma bıcaklada doğrama direk babayla karıştır

Zorla yiğicek diye bişey yok bence zamanla yer üstüne sevdiği bi meyve varsa koyun birde öyle deneyin veyağ yeşillik

Çok kuru ya da çok nemli olunca yemiyorlar.Bir de alışık değilse yemiyorlar.

Üstüne tarçın tozu dene

yumurta sarısını kullanmahavucunda suyunu sıkma bıcaklada doğrama direk babayla karıştır

önerini deneyeceğim bugün üretici bir abinin kafeslerinin birinde yemliğe sadece yumurta beyazı koyduğunu gördüm soracaktım unutumuşum şimdi konu açılınca aklıma geldi, sarısını sizde mi koymuyorsunuz. ben sarısının daha faydalı olacağını düşünerek beyazının bir kısmını atıp sarısının daha yğun olmasını sağlıyordum.

Sarısını koymayın hem kokusu itici geliyor, hem lapalaştırıyor mamayı hemde çok çabuk bozuyor mamayı, toz mamanız havuç ve yumurtanın beyazına yapışacak kuşlarda, havuçç ve yumurtayı yerken afiyetle diğerlerinide yiyecek

Sarısını koymayın hem kokusu itici geliyor, hem lapalaştırıyor mamayı hemde çok çabuk bozuyor mamayı, toz mamanız havuç ve yumurtanın beyazına yapışacak kuşlarda, havuçç ve yumurtayı yerken afiyetle diğerlerinide yiyecek

mutlaka deneyeceğim önerini, ilgilendiğin için teşekkür ederim. iyi geceler

Geri