Karadeniz Pet

Mantar Hastalığı

FeriFella

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun ayağının altlarında mantar çıktı.tamda bilmiyorum ne olduğunju ne yapmam gerek lütfen yardımcı olursanız.Resimde tam gözükmüyor altlarında sarılıklar var

Ekli dosyalar

• IMG_20170219_143701.jpg
    IMG_20170219_143701.jpg
    541.5 KB · Görüntüleme: 20
Çok saol bu krem pahalı bişeymi bide mantar kesin varmı yayılma ihtimali varmı vazelin sürdüm ileri düzey olmadığı için olmazsa bunuda alırım ..

16683906_137740323411376_6925110690871541232_n.jpg
Selamün aleyküm,arkadaşlar,1 hafta öncesi kadar mubabbet kuşumu işe gittiğimden dolayı eniştem gilin kuşuyla beraber gaga kısaltımı ve tırnak kesimi için kuşcuya gönderdim,kuşcu bu kuşun ayaklarında mantar var demiş,vicks sürün demiş,bende 3 gün falan vicks sürdüm az birşey vicks vardı zaten evde,o bitince iki günde vazelin sürdüm ayaklarına,ama kuşun ayaklarında mantar nasıl oluyor bilemedim ve herhangi bir Ekli dosyayı görüntüle 8246 şeyde göremedim ve resmini yükledim anlayan arkadaşlar bakarsa sevinirim,şuan krem sürmeyi bıraktım,yaklaşık 5 gün boyunca sürmüştüm ve kuş gagasıyla tüylerini düzeltirken tüyleri falan hep kremli yağlı oldu,birde kuş yanına gittim zaman son zamanlarda aşırı şekilde kafasını boynunu kaşıttırıyor,baktım herhangi parazit yok,nerdeyse 3,5 aylık yada 4 aylık oldu diyebilriz,tellere tırmanıyor bazen tellere tırmanırken tellerde asılı durup gagasıyla tırnaklarını gagalıyor tırnagını ısırıyor dolayısıyla kafesten cıkmakta istiyor yada kafesin yanına geldiğimde tırnaklarını ısırmayı bırakıyor,bu neyden olabilir,yardımcı olan olursa yada sizlerin tecrübesinden ve bilgisinden faydalanmak isterim,hayırlı akşamlar dilerim...Ekli dosyayı görüntüle 8246

Ekli dosyayı görüntüle 8249 Selamün aleyküm,arkadaşlar,1 hafta öncesi kadar mubabbet kuşumu işe gittiğimden dolayı eniştem gilin kuşuyla beraber gaga kısaltımı ve tırnak kesimi için kuşcuya gönderdim,kuşcu bu kuşun ayaklarında mantar var demiş,vicks sürün demiş,bende 3 gün falan vicks sürdüm az birşey vicks vardı zaten evde,o bitince iki günde vazelin sürdüm ayaklarına,ama kuşun ayaklarında mantar nasıl oluyor bilemedim ve herhangi bir Ekli dosyayı görüntüle 8246 şeyde göremedim ve resmini yükledim anlayan arkadaşlar bakarsa sevinirim,şuan krem sürmeyi bıraktım,yaklaşık 5 gün boyunca sürmüştüm ve kuş gagasıyla tüylerini düzeltirken tüyleri falan hep kremli yağlı oldu,birde kuş yanına gittim zaman son zamanlarda aşırı şekilde kafasını boynunu kaşıttırıyor,baktım herhangi parazit yok,nerdeyse 3,5 aylık yada 4 aylık oldu diyebilriz,tellere tırmanıyor bazen tellere tırmanırken tellerde asılı durup gagasıyla tırnaklarını gagalıyor tırnagını ısırıyor dolayısıyla kafesten cıkmakta istiyor yada kafesin yanına geldiğimde tırnaklarını ısırmayı bırakıyor,bu neyden olabilir,yardımcı olan olursa yada sizlerin tecrübesinden ve bilgisinden faydalanmak isterim,hayırlı akşamlar dilerim...Ekli dosyayı görüntüle 8246
Bildim kadarıyla açıklayım benimkide ayn8 şekil alt lıs8mlarında hafif sarı şişlikler var mantar büyük ihtimal bende vazelin sürdüm heryerine bulaşt8 :( tırmanma konusuna gelince ç8kmak için yapıyolar eve alışmıstır çıkarmanı öneririm benimkide aynı biraz sık8ldım hep çıkarmaktan yapcak bişi yok evealıştırdk bikere benimkide tırnak yiyor vede kaşınıyor muhtemelen tüy döküyor Allah kuşlarımïz8 korusun bende üzülüyorum...

Geri