Karadeniz Pet

Mantar mi yoksa uzamadan kaynaklanan tahris mi?

cocomade

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar merhaba,
10 aylik kusumun gagasinda bugun bi gariplik farkettim. Mantar mi yoksa uzadigi icin tahris mi olmus anlayamadim. Kizistigi icin kafes kapisina cok kur yapiyor bazen bayagi sert vuruyor o yuzden olabilir mi? Bir de kalamar kemigine cok ilgi gostermiyor sanirim kemigin yerini degistirdim simdi biraz kemirdi ama gagasinin kesilmesi gerekir mi?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

c8ua.jpg

97mn.jpg

tp7b.jpg

nt48.jpg

pl62.jpg

Bende bi konu açmıştım benim kusumun gagasına cok benzıyor sagolsun arkadaşlar yardımcı oldu gaga uzerındekı derıyı degıtırıyorlarmıs mantar oldugunu zannetmıyorum bende.:)

tesekkurler yorumlar icin ama daha fazla yorum ve tavsiye alabilirsem cok sevinirim.:)

peki gagasini kestirmek gerekir mi?

peki gagasini kestirmek gerekir mi?

hocam daha once hıc kesmedı ısenız bence yapmayın bencede gagadakı derı degısıyor gagasını kesmeyın kalamar kemıgı var ıse zaten o canı ıstedıkce taslar onu.

maşallah çok sağlıklı duruyor mantar değil uzarken gaga kuşlar sağa sola sürter keskin olsun diye sorun yok yani

hocam daha once hıc kesmedı ısenız bence yapmayın bencede gagadakı derı degısıyor gagasını kesmeyın kalamar kemıgı var ıse zaten o canı ıstedıkce taslar onu.

kesilmesi gerekirse veterinere gotururum, kendim kesmeye cesaret edemem.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:46 -->-> Daha önceki mesaj 12:44 --

maşallah çok sağlıklı duruyor mantar değil uzarken gaga kuşlar sağa sola sürter keskin olsun diye sorun yok yani

Icimi rahatlattiniz Ahmet bey cok tesekkurler yorum icin. :) benim yapmam gereken birsey var mi bu durumda? yoksa kendi kendine duzeltir mi?

Bence kesilmesi gerekmez kalamar kemigi yada gaga tasi varsa o kendi kendine ayarlar onu duzelir yani geri ama bi disi almanizin zamani gelmis :)

Kuşunuz gayet güzel, sağlıklı görünüyor gagasında da sorun yok kesilmesini de tavsiye etmem.

kesilmesi gerekirse veterinere gotururum, kendim kesmeye cesaret edemem.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:46 -->-> Daha önceki mesaj 12:44 --

Icimi rahatlattiniz Ahmet bey cok tesekkurler yorum icin. :) benim yapmam gereken birsey var mi bu durumda? yoksa kendi kendine duzeltir mi?

sizlik birşey değil doğal durum hiç karışmayın pek sevimli kereta

Gayet guzel gagasi sadece zorlamalardan kaynakli beyazlama olmus tahminimce gayet saglikli gorunyor

Endişe etmeye gerek yok, eğer çift kuş besliyorsanız öpüşürken gaga çarptırırken böyle kırıklar oluyor. Meraklanmayın benim kuşumda da var.

İYİ FORUMLAR.

Geri