Karadeniz Pet

Mantar ve tüy döken kuşum

Kuşcu2711

Yeni Üye
Kuşum 2 haftadır ceresi kuruyordu mantar dan şüphelenip vazelin sürmeye başladım 1.5 haftadır sürüyorum fakat şu an göz çevresi ve kanat altı gibi bölgelerde tüy dökülmesi var acil yardım
40450
40451

Ceresi kızıştığı için kabuklanmış fakat göz çevresi tuhaf geldi bana. Pamuklu çubukla troysd kreminden sürebilirsiniz kel bölgeye fakat göze değdirmemeye çok dikkat edin. Gözleri sulanıp kızarıyor mu?

Ceresi kızıştığı için kabuklanmış fakat göz çevresi tuhaf geldi bana. Pamuklu çubukla troysd kreminden sürebilirsiniz kel bölgeye fakat göze değdirmemeye çok dikkat edin. Gözleri sulanıp kızarıyor mu?
Gözlerde kızarıklık yok ama yeni tüy çıkma belirtileri de yok gözünün çevresinde en başta sarı bir halka gibi bişey vardı.bide troysd kremi göz çevresine sürmem çok zor çünkü aşırı haraketli

Daha farklı bir hastalık da olabilir. Veterinere gitme imkanınız varsa gidin.
https://muhabbetkuslaridunyasiyoutube.blogspot.com/2019/01/muhabbet-kuslarnda-goz-nezlesi.html?m=1 buna da bir göz atın isterseniz. Belirtileri araştırın.
Videoyu baştan sona izledim farklı sitelere de baktım göz nezlesi olma ihtimali yüksek 2 ilaç alıp tedaviye başlıcam fakat göz nezlesinde sadece göz çevresinde tüy dökülmesi olması gerek fakat benim kuşumda sadece göz çevresinde değil acaba normal tüye mi girdi

Kuşta tüy kapsülleri var mı? Ben olsam bu konuyu teyit etmek için veteriner görüşü alırdım.

Diken diken görünür zaten fakat sizin kuşun gözleri bana çok sağlıklı gelmedi. Yorgun bakıyor bir de.

Eve yeni geldim diğer güne göre daha iyi baya haraketli sabahları hasta gibi değil göz için açık eczane bulursam damla ve krem alıcam nezle için sizce vazelin sürmeye devam edim mi?

Geri