Karadeniz Pet

Mantarmı uyuzmu iyileşmiyor

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Kuşumun nesi var tam çözemedim ,netten araştırdığıma göre tetramysin göz melhemi,gentagut damla ve trosydy mantar kremini 8 gündür kullanıyorum ama faydası olmadı gibi,kuşumun ağız içi ve kenarları şişti et gibi ,gözleri sulandı ve sol gözü altı şişti döküldü,yemde yiyemiyor gagası büyüdü kestik gagasını ama erkek besliyor 1aydır,mantıklı bilgi verecek arkadaşlar yazsın lütfen :unutmuşum birde cerenin üstünde kudret narı renginde et tabakası sanırım mantar resimde pek belli değil ilaç sürdüğümde çekmiştim resmi.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf3285.jpg
    Fotoğraf3285.jpg
    25.9 KB · Görüntüleme: 52
Kuşumun nesi var tam çözemedim ,netten araştırdığıma göre tetramysin göz melhemi,gentagut damla ve trosydy mantar kremini 8 gündür kullanıyorum ama faydası olmadı gibi,kuşumun ağız içi ve kenarları şişti et gibi ,gözleri sulandı ve sol gözü altı şişti döküldü,yemde yiyemiyor gagası büyüdü kestik gagasını ama erkek besliyor 1aydır,mantıklı bilgi verecek arkadaşlar yazsın lütfen
veterinere görünmekte fayda var

Hiçbirşeyden anladıkları yok varsa kedin al git anca nekadar gerideyiz yazıklar olsun gagasını yamuk kesti kuşuda bana tutturdu mantar bulaşmasın diye kuşuda tutmuyor sanırım evde kendim öğrendim kestim gagasını daha güzel oldu birde 50 tl ama sen 30 ver diyor ordada yamuk bir gaga kütük gibi kesti alsalar beni 10 günde öğrenirim dilini felan kesmedi allahtan hayvanın

Mantara Benziyor Veterinere Gösterin Enniyisini bilirler..

Mantar ve durumu kötü geldi bana.. kuştan anlayan bir veteriner bulmalısınız. Kuştaki mantar insana geçmez diye biliyorum fakat geçse bile eldivenle tutabilirdi.. iyi bir veteriner şart.. yanındaki kuşa da bulaşabilir dikkatli olun kontrol edin onu da. Hatta mantar olan kendi yiyebiliyorsa ayırabilirseniz daha iyi olur.

Bende kuşumu veterinere götürmüştüm bana tutturmuştu bakmak için ama stres olmasın diye sanırım Çünkü tutabiliyorsanız tutabilir misiniz dedi kibarca

Ben de tüm yorumlara katılıyorum kuş mantar ve durumu ciddi görünüyor, işi bilen bir veterinere gitmelisiniz. Giderek kötüleşmeden erken müdahele önemli.

İstanbul üniversitesi veteriner fakültesi avcılar da tüm hayvan türleri ve tüm kuş familyası için gidip her türlü yardımı ve tadaviyi alabilirsiniz. Son derece bilgililer.

Son düzenleme:
Geri