Karadeniz Pet

Martar Acil Yardım Edebilir Misiniz?

Fatih Sultan Mehmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar bu sabah kuşumun gagasinda resimdeki gibi izler gördüm. Mantar olduğundan şüpheleniyorum. Ancak tam yumurtlama dönemindeler hatta dişimde yumurta var gibi sizler de bir bakın diye onu da ekledim. Karnı önceye göre çok aşağı düştü. Durum böyle olunca eşinden de ayıramıyorum. Uygulayabileceğim doğal bir tedavi yolu var mı yayılmadan önce? Acilen yardımcı olabilirseniz erken tedaviyle bitireyim şu işi. Şimdiden Çok Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20161114_103349.jpg
    20161114_103349.jpg
    565 KB · Görüntüleme: 32
  • 20161114_103452.jpg
    20161114_103452.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 27
ayırmanıza gerek yok panikte yapmayın sadece kısa sürede düzenli tedavi uygulamanız yeterli olacaktır.
Kulak çubu yardımı ile oksijenli su ile mantarlı bölgeyi temizleyin. Ardından troysd mantar kredi sürün. kullanılan ekipmanlarıda temizleyip inceden krem sürebilirsiniz özellikle tüneklere. tedbir olarak sadece gaga ya değil ayaklara da aynı tedaviyi uygulayın. bu tedaviyi 2 gün sabah akşam ardından 2 gün sadece geceleri uyuma saatinde uygulayın eser kalmaz mantar'dan. Geçmiş olsun.

ayırmanıza gerek yok panikte yapmayın sadece kısa sürede düzenli tedavi uygulamanız yeterli olacaktır.
Kulak çubu yardımı ile oksijenli su ile mantarlı bölgeyi temizleyin. Ardından troysd mantar kredi sürün. kullanılan ekipmanlarıda temizleyip inceden krem sürebilirsiniz özellikle tüneklere. tedbir olarak sadece gaga ya değil ayaklara da aynı tedaviyi uygulayın. bu tedaviyi 2 gün sabah akşam ardından 2 gün sadece geceleri uyuma saatinde uygulayın eser kalmaz mantar'dan. Geçmiş olsun.

Bilgi için çok teşekkürler kahraman bey. Az önce bidaha kontrol edeyim dedim sabah gagasına bişey sürülmüş son derece sağlıklıymış bizim yaramaz :D Elimle bakıp rahatsız etmek istemediğimden uzaktan bakmıştım oysa sağdan soldan sürülmüş bişeymiş sadece. Yuvayla uğraşırken temizlenmiş :) Ben de hemen ortalığı velveleye verdim anlayıp dinlemeden :D Neyse artık bu vesileyle acil durumda napicağimizi öğrenmiş oldum çok teşekkürler :)

Yumurta hakkında ne düşünüyorsunuz ilk kuluckasi uzun sürebilir diye müdahale etmiyorum ama dişimiz biraz ufak. Çiftleşince mecburen yuvalık taktım. Sıkışma gibi bi durum var mıdır müdahaleye ihtiyaç var mı yoksa beklemek en doğrusu mu?

Ekli dosyalar

• 20161114_115346.jpg
    20161114_115346.jpg
    490 KB · Görüntüleme: 24
yok normal bi sorun olacağını düşünmüyorum

Geri