Karadeniz Pet

Mavişim erken uçup gitti.

Black

Yeni Üye
1.5 yasindaki Maviş bugün uçtu.

Ekli dosyalar

• 20170630_120229_Richtone(HDR).jpg
    20170630_120229_Richtone(HDR).jpg
    4 MB · Görüntüleme: 117
Yeşile ilaç filan verdi veteriner ama durumu kritik dedi. Oda kafesin zemine indi çok güçsüz yatıyor. Muhtemelen buda ölecek yapacak bişey yok mu? Normalde evcil hayvan almam ölecek diye bunlari birisi almış bakamamis. Çok üzgünüm:(

Yeşile ilaç filan verdi veteriner ama durumu kritik dedi. Oda kafesin zemine indi çok güçsüz yatıyor. Muhtemelen buda ölecek yapacak bişey yok mu? Normalde evcil hayvan almam ölecek diye bunlari birisi almış bakamamis. Çok üzgünüm:(
Teşhisi ne koydu? Hastalığı neymiş?

Başınız sağolsun..Ne belirtiler var hayvanda? Dışkısı nasıl? Ağızdam ballı su vermeye çalışın..Ekinezya bitki çayı yapın..İnsülin şırıngasıyla iğnesini çıkarıp içireceksiniz...Yem yemiyorsa mama tarifi vericem size elden besleyin..Benim de dün engelli kuşum öldü aynı bu yeşilin tıpkısıydı görünce şok oldum..Umarım uzun yıllar yaşar sizinle..

Normale göre zayiflarmis. Çeşitli yem ve mamaları yiyorlardı. Dışarıya saldı mi akşama ka

Bağırsak enfeksiyonu dedi. Bünyeleri zayıf düşmüş. Mavı yeşile göre daha dincti fakat veterinere giderken kanatlarıni açtı kafesin zeminine durdu. Veteriner bi 20 dk ilgilendi ama kurtaramadı. Şimşeklı güne kadar yemek mama gün boyu uçma herşeyi yapıyorlardı. 2 günde ne olduysa oldu.

Başınız sağolsun..Ne belirtiler var hayvanda? Dışkısı nasıl? Ağızdam ballı su vermeye çalışın..Ekinezya bitki çayı yapın..İnsülin şırıngasıyla iğnesini çıkarıp içireceksiniz...Yem yemiyorsa mama tarifi vericem size elden besleyin..Benim de dün engelli kuşum öldü aynı bu yeşilin tıpkısıydı görünce şok oldum..Umarım uzun yıllar yaşar sizinle..

Şimşekler çakana kadar normaldi. Sonra sulu koyu yeşil diski yapmaya başladı. Belki hastalıklarını saklıyorlardi. Stresten sonra belirti vermeye başladı. 3 gün öncesine kadar uçan yem mama yiyen oynayan kuşlardı.

Zayıflıkları var mı ne durumdalar? Ön göğüs kemikleri çıkık hale gelmiş mi? Ev yapımı kefir yada yoğurt başlamalısınız ayrıca bağırsaktaki rahatsızlık için papatya çayı yapıp verirseniz hem stresleri azalır hem de rahatlatır..Bitki deyip geçmeyin bu hayvanlar için bitkiler hayati öneme sahip..Mama olarak ağızdan pirinç lapası, bir damla tahin, bir damla bal, bir çitmik zerdeçalı karıştırıp püreden biraz sıvı hale getirin ağızdan damla damla verin..Gün içinde döne döne bitki çayı yapıyorum bu ara benim kuş da rahatsız..Ekinezya ve kekik çayı bağışıklık için çok çok önemli..Size bi site yollayacağım onu iyice inceleyin lütfen..
http://papaganokulu.org/bitkisel.html
http://papaganokulu.org/ilkyardim.html

Zayıflıkları var mı ne durumdalar? Ön göğüs kemikleri çıkık hale gelmiş mi? Ev yapımı kefir yada yoğurt başlamalısınız ayrıca bağırsaktaki rahatsızlık için papatya çayı yapıp verirseniz hem stresleri azalır hem de rahatlatır..Bitki deyip geçmeyin bu hayvanlar için bitkiler hayati öneme sahip..Mama olarak ağızdan pirinç lapası, bir damla tahin, bir damla bal, bir çitmik zerdeçalı karıştırıp püreden biraz sıvı hale getirin ağızdan damla damla verin..Gün içinde döne döne bitki çayı yapıyorum bu ara benim kuş da rahatsız..Ekinezya ve kekik çayı bağışıklık için çok çok önemli..Size bi site yollayacağım onu iyice inceleyin lütfen..
http://papaganokulu.org/bitkisel.html
http://papaganokulu.org/ilkyardim.html

Genelde hasta olana kadar yem yerdi ama mavi yeşilden küçük olmasına rağmen daha ağırdı. Veterinerin verdiği destek ve antibiyotigi kullandik şimdi biraz daha doğruldu. Su ve mamada vermeye çalışıyorum ağzına paylasdiginiz bilgiler için teşekkür ediyorum. Hem hastatik hem arkadaşını kaybettiği için sakinleştirici bitki çayları kalabilirim suyuna. Evet kekik kekik yağı insan icinde enfeksiyon tedavisinde mucize bir bitki onuda deneyebilirim.