Karadeniz Pet

Mavişim normal kuş gibi tüneyemiyor:(

• Konbuyu başlatan balciarif
  • Başlangıç tarihi
B

balciarif

Guest
Merhaba, 2 yaşında sarı kafalı maviş dişi muhabbet kuşum var. Son zamanlarda bir türlü normal kuş gibi tüneyemiyor. Gövdesinin üstüne tünüyor. Ayakları görünmüyor.kuyruğuda havada duruyor. Normal bir durummu ne yapmaliyim.lutfen yardım

Merhaba, 2 yaşında sarı kafalı maviş dişi muhabbet kuşum var. Son zamanlarda bir türlü normal kuş gibi tüneyemiyor. Gövdesinin üstüne tünüyor. Ayakları görünmüyor.kuyruğuda havada duruyor. Normal bir durummu ne yapmaliyim.lutfen yardım
kuyruğunu kaldırıp gözleri küçülüyormu eğer öyleyse kızışmış fakat ışık kapalıyken yapıyorsa tüneme durumunda bilmiyorum ama sitemizdeki ustalar bilirler kardeşim

Gövdesinin üstüne tünüyor dediğiniz, tüyleriyle ayaklarını kapatacak şekilde tünüyorsa eğer üşüdüğü için olabilir. Belki kendini ısıtıyordur, elinize alıp ayaklarını kontrol edin. Serinse bu nedenle yapıyordur.

Ayaklarını içeri alıyor gövdesini üstüne tunemez kuşlar sıcak ortamda tutun

Yardımlarınız için teşekküler. mavişlerimin resminide koydum.

Yuvalik takmalisin kuşların yumurta verme yaşına gelmiş belki yumurtlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşunuza vitaform verin. Toparlasın biraz

hep bölemi erkekk kur yapıncamı yapıyor bu ciftleşme duruşuda

Son düzenleme:
Vitaform antibiyotik içerir, lütfen vitamin gibi herşeye önermeyin.

Vitaform antibiyotik içerir, lütfen vitamin gibi herşeye önermeyin.

Antibiyotik olduğunu biliyorum zaten. Ben de herşeye önermem ama bu kuşun durumu iyi değil. Melek olmadan önce bi antibiyotik kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Vitaform zaten en hafif antibiyotiktir.

İlknur hanım, yardım etmek isterken zarar vermeyelim. Hangi mikroorganizmadan şüphelendiniz antibiyotik önerirken? Belki sorun sinir sistemiyle alakalı. Yeterli bilgiye sahip değilim maalesef ama Vitaform belki vitamin takviyesi açısından yararlı olmakla birlikte nihayetinde antibiyotik olduğu için kullanım sonrası bağırsak dengesi muhakkak değiecek, toparlayamazsa da direnci düşecektir. Dilerim kuş bir an önce sağlığına kavuşur.

evet erkek kur yapınca böyle kuyrunu kaldırıp bekliyorsa çiftleşme pozisyonu ama erkek kur yapınca yapacak

saolasın darısı sana

İlknur hanım, yardım etmek isterken zarar vermeyelim. Hangi mikroorganizmadan şüphelendiniz antibiyotik önerirken? Belki sorun sinir sistemiyle alakalı. Yeterli bilgiye sahip değilim maalesef ama Vitaform belki vitamin takviyesi açısından yararlı olmakla birlikte nihayetinde antibiyotik olduğu için kullanım sonrası bağırsak dengesi muhakkak değiecek, toparlayamazsa da direnci düşecektir. Dilerim kuş bir an önce sağlığına kavuşur.

Sizi anlıyorum ve katılıyorum. Vitaform çok geniş spektrumlu bir antibiyotik. Başlangıç antibiyotiği de denebilir. Veterinere kuşlar götürülüyor veteriner de veriyor ağır antibiyotikleri kuş daha fena oluyor sonra vitaform kullanırlarsa kuş düzeliyor. İşini iyi bilenlere de sordum ben vitaform evde mutlaka bulunması gereken bir antibiyotik dediler. Ufak bir rahatsızlığa ve ishale antibiyotikten önce bitki çayları ve aviastım verilmesi tarafatarıyım ama bu haldeki kuşa da hafif antibiyotik verilmesi gerektiğini tecrübelerimden biliyorum

Dilerim faydasını görür arkadaşımız, açıklamanız için teşekkür ederim.

vitaforma karsı cıkanlar vitaform savunucusu olmuslar kusun birkaç fotosunu daha koyabilirimisiniz net fotolar daha yararlı olur halsiz olan bitkin hissetdiginiz kusa kısa süreli vitaform vermekten zarar gelmez bana göre her kus sahibindede bulunması gereken benim kurtrıcı ilacımdır kendisi aynı zamanda

vitaforma karsı cıkanlar vitaform savunucusu olmuslar kusun birkaç fotosunu daha koyabilirimisiniz net fotolar daha yararlı olur halsiz olan bitkin hissetdiginiz kusa kısa süreli vitaform vermekten zarar gelmez bana göre her kus sahibindede bulunması gereken benim kurtrıcı ilacımdır kendisi aynı zamanda

Ömer Bey tartışmıcam. Ama yanlış bilgilendirmeyi düzelticem. Vitaformun kullanılmasına karşı değildim. Sizin tavsiye ettiğiniz konu ishal başlangıcında kullanımıydı ben de buna karşıydım. Tam da Ceren Hanım'ın bahsettiği sebepten. Ayrıca o konuda kullanılmasın dediğimde de benim evimde vitaform da vardı. Herşeyin kullanımının bi zamanı var.

Ayrıca bakın Ceren Hanımla uyuşmadığımız halde nasıl da tartışmadık. Herkesin böyle olmasını dilerim. Ceren Hanıma da teşekkür ederim.

Uzun aradan sonra hosgeldiniz ilknur hanim foruma bende sizle tartismadim haklisiniz iyi geceler dilerim

Geri