Karadeniz Pet

mavi renk sevda cennet papağanımız kayboldu yer: yenibosna kuyumcukent

d_ogukan

Paylaşımcı Üye
36991

kuşumuz 27 nisan 2019 tarihinde yani dün istanbul yenibosna kuyumcukent starcity avm çevresinde kayboldu. bulanlar acil iletişime geçerse sevinirim

İnşallah bulunur.

güzel temennizleriniz için çok teşekkürler. muhabbet kuşumu kanserden kaybettim bunu da hiç olmucak şekilde kaybettik. üzüntüsünü atlatamadan birde mavişim eklendi. ikisine de kafeste bakmıyordum hep normal bir insan gibi yaşadık beraberce. sizce karga, kedi vs kapmış olabilir mi ? aramadığım yer kalmadı 10 km civarında gezindim hiç bir iz yok bulamadım. ne dersiniz bu zamana kadar edindiğiniz tecrübelerce ?

güzel temennizleriniz için çok teşekkürler. muhabbet kuşumu kanserden kaybettim bunu da hiç olmucak şekilde kaybettik. üzüntüsünü atlatamadan birde mavişim eklendi. ikisine de kafeste bakmıyordum hep normal bir insan gibi yaşadık beraberce. sizce karga, kedi vs kapmış olabilir mi ? aramadığım yer kalmadı 10 km civarında gezindim hiç bir iz yok bulamadım. ne dersiniz bu zamana kadar edindiğiniz tecrübelerce ?
Kaptı kapmadı demek kesin hüküm olur bunu net söylemem fakat çevreye ilanlarını dağıtın. Yakın apartmanlara haber edin, balkonlarına konmuş olabilir. Ağaç dallarına iyice bakın. Elinizde küçük taşıma kafesi olsun, nolur nolmaz bir şekilde karşınıza çıkarsa alıp götürebilirsiniz.

Cennet ve sevda papağanları küçük ve hantal durmasına rağmen atik,güçlü ve hızlı canlılar kedi yada karganın kaptığını zannetmiyorum. Eğerki yiyecek yemek ve su bulduysa bir ihtimal bir süre hayatta kalabilir. Tabi kaybolduğu gün herhangi bir evin camından içeri veya balkonuna konup bir başkasıda bulmuş olabilir. İnşallah hayattadır ve birileri bulmuştur kuşunuzu. Geçmiş olsun

Kaptı kapmadı demek kesin hüküm olur bunu net söylemem fakat çevreye ilanlarını dağıtın. Yakın apartmanlara haber edin, balkonlarına konmuş olabilir. Ağaç dallarına iyice bakın. Elinizde küçük taşıma kafesi olsun, nolur nolmaz bir şekilde karşınıza çıkarsa alıp götürebilirsiniz.

çevreye ilanlarını dağıttım instagram facebook gibi platformlarda paylaştım herkese tüm komşulara haber ettik. kaybolduğunu anladığımız ilk yarım saat içerisinden bu yana etrafı ve tüm ağaçları didik didik ettik tüm güvenlik kamerası kayıtlarını inceledik. hatta avlandıysa tüy bile olsa görürüz belki diye tüm civar yerlere de baktık. normal ev ortamında kafeste bakmadığımız gibi dışarıda da serbest şekilde omzumuzda gezdiriyorduk. alışkındı yani. teşekkürler yorumunuz için. bir gelişme olursa haber edicem yine burada

Cennet ve sevda papağanları küçük ve hantal durmasına rağmen atik,güçlü ve hızlı canlılar kedi yada karganın kaptığını zannetmiyorum. Eğerki yiyecek yemek ve su bulduysa bir ihtimal bir süre hayatta kalabilir. Tabi kaybolduğu gün herhangi bir evin camından içeri veya balkonuna konup bir başkasıda bulmuş olabilir. İnşallah hayattadır ve birileri bulmuştur kuşunuzu. Geçmiş olsun

hantal durmasına rağmen dediğiniz gibi dehşet kuvvetliydi. istediğinde baya da hızlıydı dediğiniz gibi. yerlere çatılara her yere baktım tüy görürüm avlandıysa bile diyerek ama en ufak eser yok. bulunduğumuz yerde her tarafımızda süs havuz var tüm hayvanlar susuzluğunu buradan gideriyor martılar kediler köpekler dahil. ancak güvenlik kameralarını saatlerce izlediğim halde göremedim bu sulak yerlerde ve çevresinde. tüy falan da yok. inşallah bende birileri bulmuştur diyorum. sosyal mecralarda her yerde paylaştım. müge ânnlı sayfasına bile yazdım. 2 gündür uyuyamıyorum. dışarıya çıkıp gezebiliyorduk aşırı evcildi. teşekkür ederim temennileriniz için. bir işaret çıkarsa paylaşım yapıcam

Geri