Karadeniz Pet

Mavişim bu sabah hayatını kaybetti

borpower541

Yeni Üye
5 yaşındaydı ocağın sonunda veterinere götürmüştüm böbreğinde ve karaciğerinde sorun vardı. İlaçlarını düzenli olarak kullandım elimden geleni yaptım maalesef kurtulamadı. Gece üşümesin diye kafesin üstünü örtmüştüm hırkamla, tabi hava alacak şekilde. Gece 3 gibi tekrar kontrol ettim normal uyuyordu rahat rahat. Sabah kalktım yatakta durdum biraz sonra banyoya gittim okula gidecektim hazırlanıyordum. Çıkmadan hırkayı kaldırayım dedim kafes tabanında ölü bedenini gördüm. Kusmuş baya sonrada ölmüş üstünde. Sabahtan beri ağlamaktan mahvoldum yeni yeni biraz kendime geldim. Keşke diyorum erkenden baksaydım belki veterinere yetiştirirdim bilemiyorum çok kötü hissediyorum ama iyi ki tanımışım mavişimi. Ne zaman üzgün olsam gelirdi omzuma kafasını sürterdi bana, komik hareketler yapıp güldürürdü beni. Mavişim umarım seni iyi yaşatabilmişimdir. Elimden geldiğince iyi bakmaya çalıştım. Eğer ki bilmeden de olsa, ufacık dahi canını yakacak bir şey yaptıysam çok özür dilerim. İyi ki var oldun hayatımda. Seni seviyorum. Umarım gittiğin yerde mutlusundur.

Bu forumda bugüne kadar birden fazla soru sordum yardımcı olanlara çok teşekkür ederim bir daha kuş almayı düşünmüyorum.

Çok üzüldüm gerçekten başın sağolsun bazen elinden geleni de yapsam olmayınca olmuyor böyle olması gerekiyormuş diyip kabullenmen gerek asla kendini suçlama hastalıklarını çok iyi gizleyen hayvanlar ve çok da hassaslar belki de ilaçlar ağır geldi belki de yetersiz bilemeyiz eminim gittiği yerde mutludur başın sağolsun tekrardan

Başınız sağolsun bende 3 gün önce şatsimi kaybettim 🥺 Hemde hiçbir şeyi yok iken. Çok kötü bir his gerçekten sizi anlayabiliyorum. Ama şuan daha güzel bir yerdeler cenetteler 😇

Çok üzüldüm gerçekten başın sağolsun bazen elinden geleni de yapsam olmayınca olmuyor böyle olması gerekiyormuş diyip kabullenmen gerek asla kendini suçlama hastalıklarını çok iyi gizleyen hayvanlar ve çok da hassaslar belki de ilaçlar ağır geldi belki de yetersiz bilemeyiz eminim gittiği yerde mutludur başın sağolsun tekrardan
Teşekkür ederim. Suçluluk duygusu nasıl gidecek bilmiyorum. Hani sağlığı için elimden geleni yaptım da işte 2021 yazından itibaren onunla eskisi gibi ilgilenemiyordum. Hani yine her gün çıkarırdım ilgilenirdim ama eskisi gibi değildi diyorum keşke eskisi gibi daha çok ilgi gösterseydim. O duygu var içimde. Umarım gittiği yerde mutludur. Normalde amcamın kuşuydu ama çok pis bakıyorlardı. Ne kafesi temizdi ne suyu ne de yemliği bende yanıma aldım. Umarım ona elimden geldiğince iyi bir hayat yaşatabilmişimdir.