Karadeniz Pet

merhaba 2-3 aylık sultan papağanımın göğsüne dokununca kemiği elime geliyor herhangi bir sorun olur mu

biraz çok sordum pardon ama bu sorduğum soru son
Estağfirullah, ben sadece kendinizi boş yere yıprattığınızı düşündüğüm için öyle dedim, istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz, bildiğim bir şeyse yardımcı olmaya çalışırım her zaman.
Birde benim 1 buçuk yaşında bir sultan papağanım diğer papağanlara göre daha zayıf ama oldukça hareketli hastalık belirtisi yok kilo aldırmak için kanarya yemi verin diyorlar dedikleri kanarya yemi normal kanaryaların yediği yem mi yoksa ismi mi öyle ona göre alacağım
Kanaryalar da yer ama muhabbet kuşu, papağan yem karışımlarında da mutlaka olur. İsmine kanarya yemi, sade yem ya da aspur denir. Üçüde aynı şey. Bende kuşuma kilo aldırmak için ayrı almıştım, ilk önce onu tüketiyor. İnce uzun oluyor. Aşağıya fotoğrafını ekliyorum markayı siz araştırıp alırsınız ama tohum aşağıdakinden, dediğim gibi ismi aşağıdaki gibi de geçebilir fark etmez.

Ekli dosyalar

• IMG_20211021_190652.jpg
    IMG_20211021_190652.jpg
    155.1 KB · Görüntüleme: 20
az önce alıp geldim pakette direkt kanarya yemi olarak geçiyor. ince uzun parçaları var ama arasında başka tohumlar da ancak genellikle ince uzun parça var aynı şey midir sade yem ve kanarya yemi ve kilo aldırır mı

az önce alıp geldim pakette direkt kanarya yemi olarak geçiyor. ince uzun parçaları var ama arasında başka tohumlar da ancak genellikle ince uzun parça var aynı şey midir sade yem ve kanarya yemi ve kilo aldırır mı
Evet aynı şey, kilo aldırır, kuşunuzu kafes dışına çok çıkartmıyorsanız fazlası yağlanma yapar. Tamamen onunla beslemeyin diğer yemlerin üzerine ilave edin.
ve papağanıma verebilirmiyim
Evet verebilirsiniz.

Bunun meyveli olanını aldım uygun mudur papağanıma verebilirmiyim ve kilo alır mı?

Ekli dosyalar

• JPM029231_1.jpg
    JPM029231_1.jpg
    101.4 KB · Görüntüleme: 15
mesajınızı şimdi gördüm fotoğrafını attım yukarıya aldığım yemin

Bunun meyveli olanını aldım uygun mudur papağanıma verebilirmiyim ve kilo alır mı?
Karışık değilde sade kanarya yemi alacaktınız. Bu aldığınızın normal karışımdan farkı olmaz. Değiştirebiliyorsanız sade kanarya yemi ile değiştirin, hatta garanti olsun diye satıcıda aspur diye de isteyebilirsiniz

Geri