Karadeniz Pet

Merhaba arkadaşlar kuş buldum ama kötü durumda(yenı halimize bakın:D)

UMUT AYYILDIZ

Meraklı Üye
BNcy.jpg
[/url][/IMG] merhaba arkadaslar bugun bızım komsu parkta bı tane kus bulmus bana getırmıs ama kus kotu durumda benım 1 tane erkek muhabbet kusum var zaten bu yenı gelen kus dısı bı kus ama kuyrugunu kesmısler galıba bana kesılmıs gıbı geldı makasla fılan kus ucamıyor yem fılan yıyor o konuda sıkıntı yok ama kus baya kotu bı ıshal hastalıgına yakalanmıs ben kusun fotolarını cektım yuklemeyı denıcem bana yardımcı olabılecek arkadaslar varsa sevınırım sımdıden tesekkurler
G0AK)

Son düzenleme:
Bana dişi gibi geldi üşütmüştür bu havada dılarda kaldıysa
Kuşa iki gün sarımsak takviyesi yapın suyuna sarımsağı sıkın 3 damla 4 damla falan damlatın gün aşırı 2 gün bu şekilde
2gün sonra suyuna vitamin koyun 1 hafta vitamin takviyesi sonrasında gene suyuna 4 damla elma sirkesi danlatın gün aşırı değiştirin sonrasında bence baya canlanmış olur bu arada mama takviyesi yapmayı ihmal etmeyin
Ve oda sıcaklığında kalsın kesinlikle pencere kapı ve hava sürkilasyonu olmayan bir yerde bulundurun 2 hafta içinde toparlar inşallah iyi günler

samatyalı hobi amaçlı üretici

Kuşu derhal sıcak bir yere al soğuk görmesin senin diğer kuşundan da uzakta tut

Ona iyi bakın çok geçmiş olsun.. Resimleri yükleyince de bakılır ama ishali için birşeyler yapılmalı. İshali için patates haşlaması yedirebilirsiniz. Pirinç suyu içirebilirsiniz. İnş sağlığına kavuşur.. Hangi vicdansız kuyruğunu keser anlamıyorum. Dışarda kediyle boğuşmuş da olabilir ama kesilmiş diyorsunuz. Allah vicdan merhamet versin insanlara..

İbo_selina nickli arkadaşın dediğini de yapabilirsiniz.. Vucudu guçlenmeli toparlanmalı. Sarımsak iyi olur..

Bana dişi gibi geldi üşütmüştür bu havada dılarda kaldıysa
Kuşa iki gün sarımsak takviyesi yapın suyuna sarımsağı sıkın 3 damla 4 damla falan damlatın gün aşırı 2 gün bu şekilde
2gün sonra suyuna vitamin koyun 1 hafta vitamin takviyesi sonrasında gene suyuna 4 damla elma sirkesi danlatın gün aşırı değiştirin sonrasında bence baya canlanmış olur bu arada mama takviyesi yapmayı ihmal etmeyin
Ve oda sıcaklığında kalsın kesinlikle pencere kapı ve hava sürkilasyonu olmayan bir yerde bulundurun 2 hafta içinde toparlar inşallah iyi günler

öncelıkle yorumunuz için tesekkurler bu kusu baska bır odaya koydum ev kalariferlı sıcak yanı usumez sıcak bı yerde duruyor kısacası dıger kusumla aynı odada degıl ama bazen bırbırlerıne otusuyorlar odadan odaya bende avı-vit vardı ondan koydum suyuna bugun vıtamın yarın elma sırkesı obur gunde sarımsak takvıyesı yapsak olur dımı yanı aynı suya hepsını aynı gun karıstırmayalım oyle dımı bıde sarımsagı nasıl yapıcaz bide mama takvıyesı derken ne gibi yani

Ona iyi bakın çok geçmiş olsun.. Resimleri yükleyince de bakılır ama ishali için birşeyler yapılmalı. İshali için patates haşlaması yedirebilirsiniz. Pirinç suyu içirebilirsiniz. İnş sağlığına kavuşur.. Hangi vicdansız kuyruğunu keser anlamıyorum. Dışarda kediyle boğuşmuş da olabilir ama kesilmiş diyorsunuz. Allah vicdan merhamet versin insanlara..
zaten fotografları koydum bakabılırsınız kusun temızlenmesıde lazım cok kotu durumda hıc kedı saldırısı gıbı degıl yanı bide ishalı var kotu durumda ama bakalm ınsallah ıyı olur

Bir suya hepsini karıştırmayın bugun vitamin verdiyseniz akşam yatmadan suyunu değiştirin sarımsağı çok ufak ufak doğrayıp içinede atabilirsin suyla özleşir istersende bir diş soy kaşığın içine koy parmagınla sık 3yada4 damla suya damlat bunu kesin yapmalısın
Sarımsakta antibiyotik özelliği bulunduğundan soğuk algınlığına çok iyi geliyor....
Mama yapmaya gelince
Yarım havuç rendele bir yumurta rendele karıştır
2 günde bir her kuşa vere bilirsin hem soğuk algınlığını atlatırken mama takviyesi ile birazda güçlenmiş olur bünyesi
Sirke işini sonrada yapabilirsin sirke iç parazit için iyi gelir kuşta herangi bir parazit falan varsa temizler ama ilk etapta soğuk algınlığını gidermek gerekli ayşe hanımın dediği patates ishale iyi gelir mama yaparken patateste olur
Havuç+yumurta+patates+mısır unu+irmik
Evde petek bal varsa içine peteğinden koya bilirsin bunları karıştır ama mama kıvamı vıcık olmayacak şekilde un koyarak yap bunları yerse hiç bişey olmaz o kuşa geçmiş olsun tekrardan
Biraz uzun oldu kusura bakmayın

Umut bey az önce bende resimler görünmemişti. Ama şimdi açık net.. Sudaki vitamin işini boşverin çok halsiz görünüyor. Üşütmüş soğukta hemde hırpalanmış yavrum. Suyuna sarımsak sıkarak damlatın ibo_selina nickli arkadaşımın dediği gibi havuç,patates haşlama, yumurta haşlaması...vs.. Bu mamayı yapın verin. Vitamini mama daki gıdalardan alsın ama suyuna sarımsak acilen şart. Vücut direnci için gerekli. Yetişkin bir kız güzelmiş de yavrumu kaçırmış sahipleri heralde başına ne işler geldi kimbilir..
*durumlardan haberdar edin bizi. Ona iyi bakın lütfen..
*birde lütfen alınmayın ama koyduğunuz kafes ve tunekler yemlik kirli. Lütfen kafesi ve parçaları yıkayın. Hijyen olmazsa onun iyi olması beklenemez

Son düzenleme:
Umarım en kısa zamanda sizin çabalarınızla eski sağlığına kavuşur.
Not:Konu başlıklarının tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır.

inş. düzelir. gelişmelerden haberdar ederseniz çok sevinirim.

Bir suya hepsini karıştırmayın bugun vitamin verdiyseniz akşam yatmadan suyunu değiştirin sarımsağı çok ufak ufak doğrayıp içinede atabilirsin suyla özleşir istersende bir diş soy kaşığın içine koy parmagınla sık 3yada4 damla suya damlat bunu kesin yapmalısın
Sarımsakta antibiyotik özelliği bulunduğundan soğuk algınlığına çok iyi geliyor....
Mama yapmaya gelince
Yarım havuç rendele bir yumurta rendele karıştır
2 günde bir her kuşa vere bilirsin hem soğuk algınlığını atlatırken mama takviyesi ile birazda güçlenmiş olur bünyesi
Sirke işini sonrada yapabilirsin sirke iç parazit için iyi gelir kuşta herangi bir parazit falan varsa temizler ama ilk etapta soğuk algınlığını gidermek gerekli ayşe hanımın dediği patates ishale iyi gelir mama yaparken patateste olur
Havuç+yumurta+patates+mısır unu+irmik
Evde petek bal varsa içine peteğinden koya bilirsin bunları karıştır ama mama kıvamı vıcık olmayacak şekilde un koyarak yap bunları yerse hiç bişey olmaz o kuşa geçmiş olsun tekrardan
Biraz uzun oldu kusura bakmayın

açıklamalarınız için teşekkür ederim dediklerinizin hepsini uygulucam zaten benımde yek ıstegım kusun saglıgına kavusması ve yasaması tesekkurler
Umut bey az önce bende resimler görünmemişti. Ama şimdi açık net.. Sudaki vitamin işini boşverin çok halsiz görünüyor. Üşütmüş soğukta hemde hırpalanmış yavrum. Suyuna sarımsak sıkarak damlatın ibo_selina nickli arkadaşımın dediği gibi havuç,patates haşlama, yumurta haşlaması...vs.. Bu mamayı yapın verin. Vitamini mama daki gıdalardan alsın ama suyuna sarımsak acilen şart. Vücut direnci için gerekli. Yetişkin bir kız güzelmiş de yavrumu kaçırmış sahipleri heralde başına ne işler geldi kimbilir..
*durumlardan haberdar edin bizi. Ona iyi bakın lütfen..
*birde lütfen alınmayın ama koyduğunuz kafes ve tunekler yemlik kirli. Lütfen kafesi ve parçaları yıkayın. Hijyen olmazsa onun iyi olması beklenemez
simdi hemen sarımsak işini halledicem kafes kirli evet resim çektigimde kus yeni gelimisti kafesı yıkıyacagım zaten hastalıgı gecerse asıl benım kafesıme alıcam bu kafes bodrumda duruyodu oyuzden bıraz pıs ama temızlenecek kusun saglıgına donmesı ıcın ne gelırse elımden yapıcam

arkadaslar hepınıze tesekkur ederım sızıde haberdar ederım ayrıca konu baslıgının hepsının buyuk harf olmasının yasak oldugunu bılmıyodum bıdahakıne dıkkat ederım ınsallah kus saglıgına kavusur baska tavsıyelerede acıgım tesekkurler

açıklamalarınız için teşekkür ederim dediklerinizin hepsini uygulucam zaten benımde yek ıstegım kusun saglıgına kavusması ve yasaması tesekkurler

simdi hemen sarımsak işini halledicem kafes kirli evet resim çektigimde kus yeni gelimisti kafesı yıkıyacagım zaten hastalıgı gecerse asıl benım kafesıme alıcam bu kafes bodrumda duruyodu oyuzden bıraz pıs ama temızlenecek ayrıca az cok temızlndı sayılır kafes duzenını fılan sagladım dahada temızlenıcek kusun saglıgına donmesı ıcın ne gelırse elımden yapıcam

arkadaslar hepınıze tesekkur ederım sızıde haberdar ederım ayrıca konu baslıgının hepsının buyuk harf olmasının yasak oldugunu bılmıyodum bıdahakıne dıkkat ederım ınsallah kus saglıgına kavusur baska tavsıyelerede acıgım tesekkurler

düzenleme yapıcaktım ama yanlıs oldu galıba ya :( iki satır oldu

2 gün art arda suyına katkı ağır gelmezmi acaba kuşun zaten durumu kötü. Diğer arkadaşların dediği gibi patates haşlanıp verilebilir,haşlanmış yumurta+havuç+tuzsuz etimek yada cicibe bebek büskivisi karışımı.

DarKMooN nickli arkadaşım. Katkı dediği vitamin petshopun verdiği o hiç işe yaramayanlardan. 2'gün katkı derken suya katılan vitamin ve sarımsaktan bahsettin dimi. Yanlış anlamış olmayayım da.. Ama sarımsak doğal bir antibiyotik biliyorsunuz.. Kimyasal değil. Mamayı belki yer yemez ama suyu illaki içecektir. Mubiş çok halsiz. Buna ihtiyacı var.

arkadaşlar kus dun geldı dune bakarsak bugun bıraz daha diri duruyor mama yaptım mamayı sevdı yedı suyuna sarımsak koydum dun aksamdan hala duruyor onuda ıcıyor benım kendı kusum salonda duruyor o bagırdıkca oda dıger odadan bagırıyor karsılıklı otusuyorlar bakalm ınsallah ıyı olur sımdılık durum boyle ama ıshal devam edıyor acaba ıshal ılacı almalımıyım yanı vıtamın fılan degılde hanı ıshal ıcın ılac oluyor ya suya karıstırılan fılan ondan alsam nasıl olur acaba tavsıyelerınızı beklıyorum

Mamanın içine patates haşlayıp koydun mu? Koymadıysan koy. İshale iyi gelir.. Mubişin genel durumuna bak. Yem yemesi hareketleri tüy kabartıp uyuması var mı? Vs.. Bunlar önemli bunlar yoksa yarında sarımsaklı su ver. Öbür gün pirinç haşlayıp suyunu koy suluğuna ishale oda iyi gelir.. İlaç değil de doğal gıdalarla ishalini geçirsek iyi olur.

Solunum sıkıntısı için zeytin yaprağı ve sinir otu bitkilerinden çay yapıp 1 hafta içirin bunlar zararlı değil..Sarımsağı sürekli vermeyin etkileyebilir ancak elma sirkesine devam edin ev yapımı olsun mümkünse..Ben de kızlarımdan birisini ağaçta bulmuştum aynı bu renk benimkisi de..İnş sizde mutlu bir hayatı olur..

son durum nedir acaba fotoğraf paylaşma şansınız var mı?

DarKMooN nickli arkadaşım. Katkı dediği vitamin petshopun verdiği o hiç işe yaramayanlardan. 2'gün katkı derken suya katılan vitamin ve sarımsaktan bahsettin dimi. Yanlış anlamış olmayayım da.. Ama sarımsak doğal bir antibiyotik biliyorsunuz.. Kimyasal değil. Mamayı belki yer yemez ama suyu illaki içecektir. Mubiş çok halsiz. Buna ihtiyacı var.
Sarımsak,sirke suyu,vitamin verin demişler 2 gün sarımsak 1 hafta limon ardından da 4 gün sirke demiş üstteki arkadaş ben onun için demiştim. Normal zamanda biöe haftada sadece 1 gün limon suyu damlatıp ertesi gün çıkarmamız gerektiği söyleniyor kuşa ağır gelmemesi için. Üstelik sağlam sağlıklı dinç kuşa sürekli böyle söyleniyor 1 gün dursun çıkartın diye,bu kuş zaten hali yok hasta,rahatsız ve bu kuşa 13 gün art arda suyuna katkı verin denilmiş kuşa ağır geleceğini düşündüğümden öyle birşey yazdım hatam varsa affola.

Geri