Karadeniz Pet

merhaba arkadaşlar mama yemiyorlar

hakan97

Meraklı Üye
bugün erkek kuşuma bir dişi kuş aldım erkek olan yem yiyip onada yedirdi ama mamayaptım onlarailk defa 3 haftadır bende erkek ilk defa mama yaptım verdim ama şuan yemliğe gidiyor fakat yemiyor sebebi alışık olmadığından mı ?

zamanla yiyecek siz haftada 2 kere yapın mama saatlerinde 2şer saat arayla normal yemini kaldırın zamanla alışacaklar bu olayda yapacağınız tek şey bu gerekirse mama boşa gidecek 3-4 hafta ama olsun ben artan mamaları pencere kenarlarına yada güvercin serçelerin bol olduğu mekanlara atıyorum onların hasibidir diye.

Nane ekleyin mamaya kokusu hoslarina gidiyor benimkiler oyle yemeye basladilar mama kokusuna alisip yiyene kadar devam edin

Benim kuşum da genelde mama yemiyor.6 aylık.ama ben de yumurta mamasına kuri reyhan serpiyoru.sanırım o hoşuna gitmeye başladı

İlk defa yapılan mamayı yememeleri doğaldır ama sabırlı olup devamlı mama yapıp koyun kafese. Her seferinde değişik sebze ve meyveler (havuç,kabak,elma,salatalık vs.) kullanarak yapıp gözlemleyin. Hoşuna gidip yediği mamaya göre devam edersiniz.

Geri